Aktualności

Pogotowie Migowe

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/vladacanon

Bardzo ważną, bezpłatną usługę dla osób niesłyszących oferuje Stowarzyszenie Rozwoju Pitagoras. Pogotowie Migowe, czyli dostęp do tłumacza języka migowego on-line, umożliwia komunikowanie się w czasie rzeczywistym osoby głuchej oraz pracownika jakiegoś urzędu czy instytucji i załatwienie zgłaszanej sprawy.

Osoba niesłysząca i pracownik mogą w godz. 8.00-16.00 za pośrednictwem kamerki internetowej na komunikatorze np. Skype lub ooVoo skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego świadczącego usługi on-line.

Realizacja prawa osób niesłyszących do komunikowania się we własnym języku i dostępu do informacji jest możliwa dzięki realizowanemu projektowi: „Prawo do informacji dla Głuchych" z środków EOG za pośrednictwem Fundacji Batorego.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu osób głuchych do poradnictwa prawnego i obywatelskiego oraz do informacji prawnej w ramach Centrum Poradnictwa Prawnego osób niesłyszących on-line.

Odbywa się to w innowacyjny sposób, gdyż za pośrednictwem komputera i Internetu, a dokładniej komunikatorów internetowych z kamerkami, gdyż świadczone usługi są prowadzone w Polskim Języku Migowym.

 

Pogotowie Migowe – dyżurują doradcy i tłumacze języka migowego

————————————————————————————————————

Każda osoba niesłysząca potrzebująca pomocy w swoich sprawach życiowych może uzyskać pomoc kontaktując się z ekspertami za pośrednictwem Skype: resgest, komunikatora internetowego ooVoo: pitagorastv, res-gest_glusitv.pl lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: stow.pitagoras@gmail.com lub za pośrednictwem telefonu (SMS) 782 568 450.

Zobacz również: Stowarzyszenie Rozwoju Pitagoras

Oprac. AK

view szablon artykułu