Aktualności

Poetic Jazz Symphonic w Słupsku

$image_alt
Fot. mat. prasowe Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica

W Słupsku, 11 kwietnia 2015 r. będzie miał miejsce koncert promujący płytę CD i DVD „Poetic Jazz Symphonic". To autorski projekt Lecha Wieleby, a każda kompozycja jest małą muzyczną opowieścią o codziennych sprawach i zdarzeniach, które każdy może interpretować po swojemu.

Poetic Jazz to autorski projekt kontrabasisty Lecha Wieleby, w którym znalazł sposób na pełne życia i przesiąknięte niezwykłą aurą łączenie lirycznych, uduchowionych form wywodzących się z muzyki klasycznej, ze słowiańską śpiewnością i melodyką polskiego jazzu.

Krytycy piszą „o nowym stylu", „o muzycznym języku ponad podziałami" czy też „o eleganckiej symbiozie improwizacji z klasyką". Wszyscy podkreślają konsekwencję, z jaką Lech Wieleba, pomysłodawca i autor wykonywanych przez zespół kompozycji, podąża wyznaczoną przez siebie drogą, łącząc urokliwe melodie z wyrafinowanym jazzowym pulsem.

Lech Wieleba nim zdecydował się na realizację własnych dźwiękowych wizji, grał w wielu europejskich formacjach nie tylko jazzowych, pisał muzykę dla teatru i telewizji i uczył. Jego partnerami w zespole są: Claas Ueberschär grający na flugelhornie, trębacz, lider nagradzanych na międzynarodowych festiwalach zespołów i szef muzyczny. Pawel Wieleba, perkusista, syn, absolwent muzykologii uniwersytetu w Hamburgu i uczeń wykładającego na University of North Florida, perkusisty Danny Gottlieba (Pat Matheny). Enno Dugnus, pianista o słowiańskich korzeniach (jego ojciec jest Litwinem), wspópracujący m.in. z: Ken Peplowski, James Moody, Spike Robinson i Rachel Gould.

Jazz Poetic. Fot. mat. prasowe Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica  Poetic Jazz
 Fot. mat. prasowe Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica

Poetic Jazz został zaprezentowany w Słupsku po raz pierwszy 3 lata temu podczas Komeda Jazz Festival. Wersja symfoniczna projektu z udziałem kwartetu Lecha Wieleby i orkiestry pod batutą Bohdana Jarmołowicza i Jerry'ego Gatesa miała miejsce podczas ubiegłorocznego Festiwalu Pianistyki Polskiej.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Poetic Jazz Symphonic – koncert z orkiestrą PF Sinfonia Baltica
11 kwietnia 2015 r., sobota, godz. 18.00
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica
ul. Jana Pawła II
Słupsk

Bilety:

  • normalny – 35 zł
  • ulgowy – 25 zł

Więcej:

Opr. BMG

 

 

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości