Aktualności

Podróż do świata etnicznych instrumentów

$image_alt
Fot. mat. prasowe MNG

Dzieci i młodzież chcącą poznać instrumenty etniczne z różnych stron świata Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprasza 22 marca 2015 r. na warsztaty do Oddziału Etnografii. Będzie można zagrać na wszystkich prezentowanych instrumentach i przekonać się, że nauka gry na nich nie zawsze musi wiązać się z miesiącami ciężkiej pracy, jak to bywa w przypadku gry na skrzypcach czy na pianinie.

Warto pamiętać, że w każdy piątek zwiedzanie wszystkich oddziałów Muzeum Narodowego w Gdańsku jest bezpłatne. Ponadto, uczniowie i studenci do lat 26 od początku lutego 2015 r. mogą zwiedzać wszystkie oddziały MN płacąc za bilet wstępu jedynie symboliczną złotówkę.

 Instrumenty muzyczne świata
 Fot. mat. prasowe Muzeum Narodowego w Gdańsku

Program

1. Część pokazowa (ok. 60 min)

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, kiedy, gdzie i w jakich okolicznościach powstały zaprezentowane instrumenty i jakie mają znaczenie w rodzimych kulturach. Najważniejsze jednak będzie poznanie technik gry na tych instrumentach.

2. Część warsztatowa (ok. 60 min)

Będzie można spróbować gry m.in. na: djembe, udu, kalembie, tingsze, kastanietach, ukulele, bałałajce, bębnach, misie tybetańskiej, kołatkach, grzechotkach, dzwonkach i tamburynach. Zajęcia zakończy wspólne muzykowanie.

Prowadzenie – Krzysztof Wojsław – muzyk, autor piosenek, multiinstrumentalista; absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim.

Zasady uczestnictwa

W warsztatach może uczestniczyć tylko 20 osób. Można zapisywać się w kasie muzeum lub telefonicznie: 58 552 12 71 wew. 101.
Uczestnictwo – w cenie biletu wstępu do muzeum:

  • dzieci do lat 7 – bezpłatnie
  • dzieci i młodzież ucząca się do 26 lat – 1 zł.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Podróż do świata etnicznych instrumentów

22 marca 2015 r., niedziela, godz. 12.00-14.00
Muzeum Narodowe w Gdańsku, Oddział Etnografii, Spichlerz Opacki
ul. Cystersów 19
80–330 Gdańsk-Oliwa

Kontakt: 

Więcej:

Opr. BMG

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości