Aktualności

Pociąg z radiem i radio z pociągiem

$image_alt
Fot. materiały prasowe firmy Alstom, źródło: www.polskieradio.pl

Program Trzeci Polskiego Radia ma swój pociąg. Pierwszy tego typu skład w inauguracyjną podróż wyruszy z Krakowa do Gdyni, w niedzielę 15 marca 2015 r. Express InterCity Premium Radiowa Trójka zatrzyma się na stacji Gdynia Główna o godz. 13.59.

Na pokładzie nie zabraknie dziennikarzy i przyjaciół Trójki. Swój udział zapowiedzieli Anna Maria Jopek, Ania Rusowicz, Jacek Wójcicki, Cezary Harasimowicz, Jerzy Iwaszkiewicz, Grzegorz Miecugow, Wojciech Zimiński i Tomasz Sianecki. Podróżnych w naszym mieście powita Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Wydarzenia będą oczywiście relacjonowane na antenie stacji – w Trójmieście jest to częstotliwość 99.9 FM. 
Oficjalne powitanie Trójkowego Pendolino odbędzie się na dworcu Gdynia Główna, gdzie w niedzielę 15 marca już od godz. 12.00 Artur Orzech poprowadzi dwugodzinną audycję „Zaraz wracam". Nie zabraknie oczywiście konkursów dla słuchaczy. Zagości tu także słynny „Sklepik Walendzik", w którym będzie można kupić Trójkowe wydawnictwa i gadżety, w tym kalendarz „Trójka w obrazach wielkich mistrzów". Wystawa prezentująca zdjęcia z tego kalendarza pokazywana była w hali gdyńskiego dworca w grudniu ubiegłego roku i zagości tu ponownie – specjalnie z okazji przywitania Pendolino.
Trasę EIP Radiowa Trójka obsługiwać będą składy Pendolino, które dystans z południa na północ Polski  pokonują w niespełna 6 godzin.

Wojciech mann, dziennikarz muzyczny Programu 3, przygotowuje się do inauguracyjnej podróży ekspresu Radiowa Trójka. Fot. PKP Intercity
Wojciech mann, dziennikarz muzyczny Programu 3, przygotowuje się do inauguracyjnej podróży ekspresu Radiowa Trójka.
Fot. PKP Intercity, materiały prasowe

Oprac. AK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości