Aktualności

Planszowe nowości, wystawy i strefa testerów gier. Przed nami targi Gra i Zabawa

W ubiegłorocznej edycji festiwalu wzięło udział ponad 11 tys. osób. Fot. mat. prasowe organizatora.
W ubiegłorocznej edycji festiwalu wzięło udział ponad 11 tys. osób. Fot. mat. prasowe organizatora.

Będzie można zagrać w prawie trzy tysiące kultowych planszówek, sprawdzić premierowe wydania gier oraz zobaczyć wystawę mozaik z czterech tysięcy kostek Rubika. Festiwal Gramy oraz targi Gra i Zabawa już w najbliższy weekend – 23 i 24 listopada 2019 roku w Gdańsku.

 

Targi Gra i Zabawa to wydawnicze nowości, najlepsze gry, kreatywne zabawy, widowiskowe konkursy, mistrzostwa i turnieje, warsztaty plastyczne, komiksowe i z układania kostki Rubika. Na gości będą czekać też pasjonujące eksperymenty naukowe, podróże do świata, strefa zabaw dla najmłodszych z kinem Treflika i mnóstwo innych atrakcji.

 

Gralnia dla każdego

Sercem festiwalu będzie Gralnia, w której będzie można testować prawie trzy tysiące gier: planszówek familijnych, imprezowych, strategicznych, science fiction, przygodowych, logicznych i karcianych dla rodzin z dziećmi i dla starszych graczy. Na chętnych będzie czekało prawie 600 stolików do gry. Dodatkowo w Strefie Premiery z Essen prezentowane będą gry przywiezione prosto z największych światowych targów planszówek Spiel w Niemczech.

Po raz trzeci wybrana zostanie Gra Roku Targów Gra i Zabawa. W czasie festiwlu będzie można wziąć udział w turniejach, np. zawody gry planszowej Wsiąść do pociągu. Polska oraz konkursie Szachy łączą pokolenia. Nie zabraknie też cosplayów, czyli postaci przebranych za ulubionych bohaterów z filmów, gier, seriali czy komiksów.

Cztery tysiące kostek Rubika

W Gdańsku pojawią się najlepsi młodociani miłośnicy kostek Rubika z całej Polski – przyjadą na Mistrzostwa Polski Juniorów w Speedcubingu 2019. Poza klasyczną kostką Rubika 3x3x3, na scenie będzie można zobaczyć również ich rywalizację w ośmiu widowiskowych konkurencjach. Dodatkową atrakcją dla publiczności będą zręcznościowe konkursy z nagrodami. Organizatorzy przygotowali największą w Polsce wystawę mozaik wykonanych z ponad czterech tysiący kostek Rubika. Autorami prac są członkowie gdańskiego klubu speedcubingu.

W trakcie mistrzostw przeprowadzone zostaną także wielkie warsztaty układania kostki Rubika. Przy odrobinie cierpliwości każdy będzie w stanie pokonać legendarną łamigłówkę. Wydarzenie poprowadzi Adam Polkowski, zwycięzca programu The Brain – Genialny Umysł.

Czyt. więcej: program targów Gra i Zabawa.

 

8. Targi Gra i Zabawa / 19. Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi Festiwal Gramy

  • 23 listopada, sobota, godz. 10.00-20.00
  • 24 listopada, niedziela, godz. 10.00-18.00
  • AmberExpo
  • ul. Żaglowa 11
  • Gdańsk
  • bilety – jednodniowy: normalny 20 zł, ulgowy 10 zł; dwudniowy: normalny 30 zł, ulgowy 15 zł; dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny
view szablon artykułu