Aktualności

Płacę Wierszem

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/anyaberkut

Z okazji Światowego Dnia Poezji, 21 marca 2015 r. Instytut Kultury Miejskiej organizuje konkurs, w którym wygrać można tomiki poetów nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności w roku 2014. Wystarczy podzielić się krótkim wierszem, haiku czy inną dowolną poetycką formą na Twitterze, Facebooku lub mailem. Akcja jest zainspirowana międzynarodową inicjatywą #PayWithPoem (Płacę Wierszem), która zachęca kawiarnie na całym świecie, by zamiast pieniędzy, 21 marca przyjmowały płatności wierszami.

- Mamy dla zainteresowanych osób 50 tomów Europejskiego Poety Wolności. Niech w ten weekend liryczna gorączka dopadnie także Trójmiasto! Co zrobić, żeby dostać choć jeden tom poezji? Zapłać nam po prostu wierszem, wpleć do niego słowa-klucze związane z Gdańskiem, Gdynią i Sopotem i dodaj #PłacęWierszem #PayWithPoem – mówi Monika Serafin z Instytutu Kultury Miejskiej.

Europejski Poeta Wolnosci

Forma dowolna – mogą być wiersze białe, krótkie haiku, wiersze wolne, toniczne. Wystarczy odrobina fantazji. Jedynym kryterium jest umieszczenie w wierszach słów-kluczy związanych z Trójmiastem.

Swoje dzieło należy napisać w komentarzu na Facebooku, na Twitterze lub wysłąć na adres: redakcja@ikm.gda.pl. Jedna osoba otrzymuje tylko jeden tom. Wiersze można zgłaszać do końca niedzieli, 22 marca.

Regulamin konkursu znajduje się na stronach:

 

Opr. BMG

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości