Aktualności

Piosenka jest dobra na wszystko. Koncert charytatywny „Głosy dla Hospicjów” w Gdańsku w najbliższą sobotę

Piotr Machalica
Piotr Machalica Fot. Arkadiusz Wiedeński, Grzegorz Małecki Fot. Arek Wegner, Magda Umer Fot.Maciej Kłoś

Magda Umer, Piotr Machalica i Grzegorz Małecki zaśpiewają piosenki Kabaretu Starszych Panów 14 października 2017 r. w Filharmonii Bałtyckiej.

 

Koncerty z cyklu „Głosy dla Hospicjów" są organizowane już od 2007 roku, a dochód ze sprzedaży biletów przeznaczany jest na rzecz podopiecznych Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku.

 

Muzyka wspiera chorych

Charytatywnym koncertem w Światowym Dniu Hospicjów i Opieki Paliatywnej rozpoczyna się kampania „Hospicjum to też życie", która w tym roku ma zwrócić uwagę na prawa i potrzeby opiekunów rodzinnych, czyli osób zajmujących się swoimi bliskimi w domach.

Gwiazdy wieczoru, Magda Umer, Piotr Machalica i Grzegorz Małecki wykonają najbardziej znane, najpiękniejsze piosenki Kabaretu Starszych Panów. Kameralny recital jest oparty na programie „Zimy żal", który w 1989 roku okrzyknięto wydarzeniem artystycznym. Utwory napisane przez Jeremiego Przyborę do muzyki Jerzego Wasowskiego wykonywał wówczas sam Mistrz Przybora, a towarzyszyli mu m.in. Adrianna Biedrzyńska, Ewa Dałkowska, Maria Pakulnis, Magda Umer, Janusz Józefowicz, Piotr Machalica oraz Zbigniew Zamachowski. Wykonawcom towarzyszy zespół w składzie: Wojciech Borkowski – piano, Adam Cegielski – bas, Czesław Mały Bartkowski – perkusja.

 

Fundacja Hospicyjna, która jest organizatorem koncertu, prowadzi pierwsze i największe Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych na Pomorzu, nazwane imieniem jego założyciela, inicjatora ruchu hospicyjnego w Polsce – ks. Eugeniusza Dutkiewicza. Rocznie opiekuje się około 1000 chorych. Wspiera rodziny i bliskich pacjentów zarówno w okresie choroby, jak i w żałobie. Z myślą o osieroconych dzieciach rozwija program „Tumbo Pomaga".

 

Koncert charytatywny „Głosy dla Hospicjów" – Piosenki Starszych Panów

  • 14 października 2017 r., sobota, godz. 18.00
  • Polska Filharmonia Bałtycka
  • ul. Oławianka 1
  • Gdańsk
  • bilety – 65-130 zł (ticketpro.pl, bilety24.pl, kasy Filharmonii Bałtyckiej)

 

 

view szablon artykułu