Aktualności

Piłkarski Puchar Mediów w Gniewinie

$image_alt

Przed nami kolejna edycja Piłkarskiego Pucharu Mediów. Po raz pierwszy impreza rozegrana będzie w Gniewinie, które gościło w czasie Euro 2012 narodową drużynę Hiszpanii. Rozgrywki zostaną przeprowadzone na Stadionie Gminnym, a miejscem zakwaterowania zespołów będzie Hotel Mistral Sport ****. Patronem honorowym wydarzenia, które odbędzie się w dniach 15-16 maja, jest marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

W trzeciej edycji imprezy weźmie udział 16 drużyn podzielonych na 4 grupy. Zaproszenie przyjęły obie drużyny, które spotkały się w finale przed rokiem – Bułgaria i Mołdawia. Ponadto w rywalizacji uczestniczyć będą drużyny ze Słowacji, Niemiec, Hiszpanii, Węgier, Rumunii oraz Rosji. Media krajowe będą reprezentowane przez TVP, Polsat Sport, TVN, Canal +, Orange Sport, Program 3 Polskiego Radia i Gazetę Wyborczą. Nie zabraknie także zespołu złożonego z dziennikarzy z terenu województwa pomorskiego.

- Cieszę się, że dziennikarze z innych krajów, ale także pozostałych regionów Polski, będą mieli okazję zobaczyć region pomorski i poczuć atmosferę wielkiej piłki nożnej w Gniewinie. To doskonała promocja Pomorza i integracja środowiska dziennikarskiego – mówi marszałek Mieczysław Struk. - Wszystkich zainteresowanych zmaganiami dziennikarzy mieszkańców, wspólnie z wójtem Gniewina, serdecznie zapraszamy na gminny stadion. Dla kibiców organizatorzy przygotowali zabawy i konkursy z nagrodami.

Wśród zawodników tegorocznego turnieju będziemy mogli zobaczyć w akcji m.in.: dziennikarze prezenterzy TVN 24 - Marcin Żebrowski i Krzysztof Górlicki, reporterzy TVP: Adam Krzykowski i Adam Feder, prezenter serwisów sportowych TVP INFO Robert Elgendy, komentatorzy piłkarscy Canal+ Rafał Dębiński, Cezary Olbrycht, Krzysztof Marciniak, Żelisław Żyżyński, komentatorzy Polsatu: Marcin Feddek i Marcin Lepa oraz dziennikarze Radiowej Trójki: Michał Gąsiorowski, Krzysztof Łoniewski.

W drużynach wystąpią także byli piłkarze: Piotr Świerczewski, Tomasz Iwan, Grzegorz Wędzyński, Piotr Włodarczyk, Sławomir Chałaśkieiwcz, Sławomir Wojciechowski, Jarosław Maćkiewicz. W ekipie Radiowej Trójki gościnnie pojawią się dwaj przedstawiciele innych dyscyplin sportu: lekkoatleta Paweł Januszewski i szczypiornista Artur Siudmiak. 

Poniżej podział na grupy. Impreza rozpocznie się 15 maja o godz. 10. Dwie godziny później odbędzie się uroczyste rozpoczęcie zawodów. Finałowy mecz zaplanowano w czwartek, 16 maja, o godz. 14.30.  

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka