Aktualności

Piknik z Medialabem Gdańsk

$image_alt
Fot. materiały organizatora

Na przedprożach Instytutu Kultury Miejskiej w sobotę, 23 maja, w godz. 14.00-18.00, odbędzie się piknik rodzinny kończący projekt Medialabu Gdańsk „Miasto: szukam". W programie m.in.: kulinarne rekonstrukcje i tworzenie wyszukanych pamiątek. Dorota Rojek pokaże, jak można wykorzystać wzory graficzne z domeny publicznej do zrobienia ciekawej koszulki, torby płóciennej czy poszewki na poduszkę. Wstęp jest wolny.

Dzięki prostej metodzie przenoszenia zwykłych wydruków można tworzyć oryginalne rzeczy samodzielnie. To świetny sposób na wykorzystanie utworów z domeny publicznej: zapomnianych grafik, zakurzonych rysunków czy haseł z przedwojennych gazet. Podczas pikniku pokażemy efekty wyszukanych ferii zaprojektowane przez dzieci pocztówki i podsumujemy cały projekt. 

Będzie smacznie, inspirująco i kreatywnie. Podczas spotkania zaprosimy na pyszne kulinarne rekonstrukcje historyczne na żywo w wykonaniu trio kulinarnego waGary. Weronika, Marta i Iza pokażą jak wykonać tradycyjne, gdańskie przepisy krok po kroku. Odbędą się też warsztaty z samodzielnego wykonywania nadruków. Chętnych do ćwiczenia odbijania wzorów prosimy o przyniesienie własnych materiałów, na których chcą odbić wzór (jasnych koszulek, toreb itp.) – mówi Karina Rojek, koordynatorka projektu Medialabu Gdańsk.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Piknik z Medialabem Gdańsk                        Miasto szukam_plakat

  • 23 maja 2015 r., sobota,, godz. 14.00-18.00
  • przedproże Instytutu Kultury Miejskiej
  •  ul. Długi Targ 39/40
  • Gdańsk
  • wstęp wolny

Więcej informacji na stronie Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku.

 
 

Oprac. DK

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości