Aktualności

Piknik ekologiczny w Gdańsku

$image_alt
Fot. Sławomir Lewandowski

Miasto bliżej wody to hasło przyświeca tegorocznemu piknikowi, który odbędzie się na przystani Żabi Kruk w Gdańsku w niedzielę, 20 września 2015 r. W programie znajdą się m.in.: warsztaty, prezentacje teatralne i muzyczne, działania artystyczne, konkursy oraz pokazy smoczych łodzi. Wstęp – wolny.

Wydarzenie, łączące rekreację ze sztuką i edukacją, ma na celu ukazanie w nowym świetle przestrzeni wokół przystani na Żabim Kruku, nie tylko jako wspaniałego miejsca rekreacji i sportu, ale i miejsca kulturotwórczego, inspirującego do różnych działań artystycznych oraz odkrywania różnorodnych odniesień historycznych.

Wokół Motławy koncentrowało się kiedyś życie gdańszczan. Piknikowe wydarzenia odbywać się będą zarówno na Motławie, jak i na jej brzegach. Organizatorzy chcą zaakcentować wartość wody i zwrócić uwagę na jej otoczenie, podkreślić rolę wody w podnoszeniu jakości życia mieszkańców i wzmacnianiu ekosystemu miasta – po prostu pokazać, że w Gdańsku mamy do wody bardzo blisko.

Edukacja ekologiczna będzie miała atrakcyjną dla uczestników formę poprzez bezpośrednie angażowanie ich w warsztaty oraz działania artystyczne. Specjalne zajęcia przygotuje na ten dzień Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Z kolei Narodowe Muzeum Morskie zaprezentuje tor powroźniczy, przy którym każdy będzie mógł skręcić linę pod okiem fachowców. W programie znajdą się również prezentacje teatralne i muzyczne, konkursy oraz pokazy smoczych łodzi. Jest on tak zróżnicowany, że każdy, niezależnie od wieku,  znajdzie tu coś dla siebie.

Projekt jest realizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku, we współpracy z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku, Gimnazjum nr 8,  Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, Fundacją Forum, GiWK, Klubem Zejman.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Piknik ekologiczny w Gdańsku             eko piknik_plakat

  • 20 września 2015 r., niedziela, godz. 12.00-17.00
  • przystań Żabi Kruk w Gdańsku
  • wstęp – wolny

Więcej informacji na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku.


  

Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Opłaty środowiskowe i statystyka