Aktualności

Pierwszego czerwca zabierz dzieci na wycieczkę pociągiem. W Dzień Dziecka młodzi pasażerowie jeżdżą za darmo

Fot. Aleksander Olszak
Fot. Aleksander Olszak

W Międzynarodowy Dzień Dziecka, 1 czerwca 2019 r. dzieci do lat 16 będą mogły za darmo podróżować pociągami regionalnymi po województwie pomorskim. Specjalną promocję przygotował dla nich samorząd województwa.

 

Promocja będzie obowiązywać w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście oraz Przewozów Regionalnych.

 

Uczymy podróżowania koleją

Z darmowych przejazdów będzie można korzystać 1 czerwca od godziny 6 rano do 22. – Decydując się na wprowadzenie bezpłatnych przejazdów chcemy włączyć się w świętowanie Dnia Dziecka. Chcemy też uczyć najmłodszych mieszkańców regionu, że warto podróżować koleją – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Podróż bez biletu jest możliwa na terenie całego województwa pomorskiego. Ostatnimi stacjami w regionie są: Stare Pole, Prabuty, Gardeja, Smętowo, Bukowo Człuchowskie, Czarne, Słosinko i Sycewice.

 

Podróż bez biletu

Do bezpłatnego przejazdu wystarczy dowolny dokument ze zdjęciem. W przypadku dzieci które nie posiadają dokumentu ze zdjęciem, a których wygląd jednoznacznie wskazuje, że nie ukończyły 16 roku życia, przejazd odbywa się bez okazania dokumentu. Dzieci podróżujące pociągiem muszą być pod opieką rodzica lub opiekuna. Opiekunowie mogą korzystać z indywidualnych uprawnień do ulg lub innych biletów promocyjnych obowiązujących u konkretnego przewoźnika.

view szablon artykułu