Aktualności

Pasowanie na przedszkolaka w Urzędzie Marszałkowskim

$image_alt

Niecodziennego gościa miały okazję poznać dzieci z przedszkola „Pozytywka", funkcjonującego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Z przedszkolakami oraz ich rodzicami spotkał się marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Okazją do tego była uroczystość pasowania na przedszkolaka 25 dzieci uczęszczających do placówki.

Marszałek Mieczysław Struk przyjął zaproszenie dzieci do odwiedzenia przedszkola i wzięcia udziału w tej ważnej dla najmłodszych uroczystości. Przypomnijmy, że przedszkole rozpoczęło swoją działalność wiosną 2014 r. Powstanie placówki wpisało się w politykę prorodzinną prowadzoną przez Urząd Marszałkowski wobec swoich pracowników. Co roku Komisja Socjalna Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych UMWP przyznaje około 200 dofinansowań do przedszkoli i żłobków. 


– W naszym urzędzie pracuje wielu młodych ludzi. Średnia wieku wynosi 37 lat, zatem znakomita liczba pracowników zmaga się obecnie z problemami dotyczącymi edukacji przedszkolnej – mówi marszałek Mieczysław Stuk. – Stąd też pomysł, by utworzyć na terenie urzędu przedszkole, które z pewnością ułatwi młodym ludziom zorganizowanie profesjonalnej opieki dla swoich dzieci, a dodatkowo bliskość przedszkola i miejsca pracy pozwoli im oszczędzić czas, który musieliby poświęcić na dojazdy. 


Przedszkole utworzyła Fundacja Pozytywne Inicjatywy, z którą Urząd Marszałkowski zawarł umowę użyczenia pomieszczeń zlokalizowanych przy ul. Okopowej 19. Pracownicy fundacji mają duże doświadczenie w realizacji działań oświatowych. 
 

Fot. Sławomir Lewandowski
Fot. Sławomir Lewandowski

– Przedszkole spełnia wysokie standardy i zatrudnia wykwalifikowaną kadrę. Tej wspólnej inicjatywie przyświeca jeden cel: wspieranie rodziny oraz przekonanie, że wydatki na rzecz osób wychowujących dzieci stanowią inwestycję, która w przyszłości przyniesie społeczeństwu określone korzyści – dodaje marszałek Struk.

Małgorzata Pisarewicz

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka