Aktualności

Pacjenci zadowoleni z efektów remontu

$image_alt
Fot. Sławomir Lewandowski

W Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni (Szpitale Wojewódzkie w Gdyni sp. z o.o.), marszałkowie Mieczysław Struk, Wiesław Byczkowski i Hanna Zych-Cisoń uroczyście otworzyli wyremontowane: Poradnię Onkologiczną oraz Oddział Chirurgii Dziecięcej. Władze województwa pomorskiego przekazały na ten cel 1,75 mln zł, zaś szpital z własnych środków wyasygnował 75 tysięcy zł.

Zakres zadań przewidywał w obu miejscach m.in. wykonanie robót budowlanych i wyposażenie w sprzęt medyczny, informatyczny i niemedyczny.

Poradnia onkologiczna o powierzchni ok. 500 m. kw. mieści się po remoncie na parterze budynku nr 2, dokąd została przeniesiona z budynku nr 8. Znajduje się w niej m.in.: 8 gabinetów lekarskich onkologicznych (4 gabinety ginekologiczne z węzłem sanitarnym, 1 gabinet laryngologiczny, 3 gabinety onkologiczne: chirurgia onkologiczna, onkologia), 2 gabinety zabiegowe, zaplecze sanitarne oraz poczekalnia z rejestracją.

Oddział Chirurgii Dziecięcej po remoncie znajduje się na I piętrze budynku nr 2, dokąd został przeniesiony z parteru tego obiektu. Na oddziale o powierzchni ok. 550 m kw. są m.in. 4 sale dla dzieci starszych, sala dzieci starszych z izolatką, 2 sale dzieci małych, świetlica, gabinety: opatrunkowy, zabiegowy, sala pooperacyjna, pomieszczenie socjalne rodziców i pomieszczenia sanitarne.

 

MP
Fot. Sławomir Lewandowski 

view szablon artykułu