Aktualności

Otwarcie Szkoły Rodzenia Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni

$image_alt
Fot. Sławomir Lewandowski

Przygotowanie rodziców na przyjęcie oczekiwanego dziecka jest misją, którą od grudnia realizować będzie Szkoła Rodzenia Szpitala Morskiego im. PCK Sp. z o. o. w Gdyni. Marszałek Mieczysław Struk oraz wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń wzięli udział w uroczystym otwarciu, a także, z okazji mikołajek, obdarowali prezentami dzieci z Oddziału Pediatrii Szpitala Morskiego.

Fot. Sławomir Lewandowski

Dla rodziców moment narodzin dziecka jest radosny i wyjątkowy, ale często budzący  niepokój – nic dziwnego, wszystko wokół całkowicie się zmienia. Aby przygotować rodziców na te zmiany, gdyński szpital postanowił uzupełnić swoją ofertę położniczo-ginekologiczną edukacją prowadzoną w ramach warsztatów Szkoły Rodzenia.

Zajęcia prowadzone będą przez doświadczone położne i lekarzy, pracujących na co dzień w Salach Porodowych, na Oddziale Ginekologii i Położnictwa oraz Neonatologii. W ofercie znalazły się także spotkania z psychologiem.

W trakcie kursu przyszli rodzice poznają podstawy fizjologii i psychologii ciąży oraz sposoby łagodzenia bólu porodowego, przebiegu połogu, karmienia piersią, opieki nad noworodkiem. Dowiedzą się również, jak od Fot. Sławomir Lewandowski samego początku budować odpowiednie relacje z dzieckiem i jak duże ma to znaczenie w późniejszym życiu dorosłym.

Uczestnicy kursu będą także mieli możliwość wcześniejszego oswojenia się z salą porodową oraz poznania specjalistów, z którymi spotkają się później na tzw. porodówce. Zajęcia prowadzone będą w grupach liczących nie więcej niż siedem par – mogą w nich uczestniczyć przyszłe mamy wraz z partnerami.

Więcej o programie Szkoły Rodzenia: www.szpital-morski.pl

 

Fot. Sławomir Lewandowski

 

 

Fot. Sławomir Lewandowski

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka