Aktualności

Otwarcie Oddziału Chirurgii Naczyniowej w gdyńskim szpitalu

$image_alt
Fot. Sławomir Lewandowski

Oddział Chirurgii Naczyniowej - najmłodszy oddział Szpitala św. Wincentego a Paulo Sp. z o.o. w Gdyni, założony w maju 2014 roku, został oficjalnie otwarty w poniedziałek, 29 września br. W uroczystości, która połączona była z obchodami II rocznicy funkcjonowania szpitala po przekształceniu w spółkę, uczestniczyła wicemarszałek województwa pomorskiego Hanna Zych-Cisoń.

Oddział Chirurgii Naczyniowej posiada salę operacyjną typu hybrydowego, 16 łóżek, aparat dedykowany do zabiegów z zakresu kardiologii, chirurgii naczyniowej oraz radiologii interwencyjnej z płaskim panelem o przekątnej 40 cm, ponadto „pływający" stół operacyjny, aparat USG Doppler z ekranem dotykowym i sterownikami umożliwiającymi śródoperacyjne sterowanie. Szpital uzyskał kontrakt z NFZ na świadczenia z zakresu chirurgii naczyniowej, ale będzie starał się o jego zwiększenie. Dotąd przeprowadzono już 135 operacji. Szpital świadczy profesjonalną opiekę dla mieszkańców całego Pomorza, ale większość pacjentów – 76 proc., to mieszkańcy Gdyni.

Szpital pod względem jakości spełnia Standardy Akredytacyjne dla lecznictwa szpitalnego, aktualny Certyfikat Jakości ISO 9001 ważny jest do października 2016 r. W wyniku przeprowadzonego w maju br. audytu na zgodność spełnienia wymagań normy 14001 Ochrony środowiska oraz normy 18001 BHP szpital uzyskał certyfikaty właśnie dla Oddziału Chirurgii Naczyniowej oraz Oddziału Chirurgii Szczękowej.

Uroczystość poprzedziła msza św. w Kaplicy Sióstr Miłosierdzia Bożego Św. Wincentego a Paulo. W programie wydarzenia przewidziano ponadto prezentację pt. „Potrzeby zdrowotne Gdynian z zakresu schorzeń naczyniowych", którą przedstawił kierownik nowo otwartego oddziału lek. med. Ryszard Zając.

 


Magdalena Ledwoń

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka