Aktualności

Ostatnia sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego IV kadencji

$image_alt

Dobiegła końca kolejna, IV kadencja samorządu województwa pomorskiego. Ostatni raz radni województwa spotkali się podczas sesji Sejmiku 27 października br.

Podczas IV kadencji Sejmiku Województwa Pomorskiego odbyły się 44 sesje, podjętych zostało ponad 950 uchwał. Radni spotkali się łącznie podczas blisko 500 posiedzeń poszczególnych komisji podczas których dyskutowali o 1813 uchwałach. 

Podczas ostatniej, październikowej sesji podjęto m.in. decyzję o udzieleniu pomocy finansowej Powiatowi Tczewskiemu z przeznaczeniem na realizację zadania „Przebudowy mostu Tczewskiego – etap I". Przypomnijmy, że już w lutym br. sejmik podjął decyzję o przekazaniu 2 mln zł na to przedsięwzięcie.

– Z uwagi na przedłużający się proces uzyskiwania decyzji administracyjnych, umożliwiających rozpoczęcie zadania, Zarząd Powiatu Tczewskiego zwrócił się z prośbą o wyrażenie zgody na przesunięcie udzielenia pomocy finansowej z 2014 roku na 2015 rok – mówił Ryszard Świlski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego. – Zgodnie z aktualnymi założeniami starostwa w Tczewie, przetarg na roboty budowlane zostanie ogłoszony w IV kwartale br, a roboty potrwają 18 miesięcy. 

Fot. Sławomir Lewandowski
Zarząd oraz radni województwa pomorskiego kadencji 2010-2014
Fot. Sławomir Lewandowski 

Ponadto radni uchwalili Program Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2015, a także Wojewódzki Program Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej na lata 2014-2020.

 

Sławomir Lewandowski

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka