Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/3e3622a0-d2cd-42eb-b829-cfce5dad33b2.jpg Osiem filmów dziennie, dyskusje oraz kreatywne warsztaty. Festiwal Kino w Trampkach już startuje

Osiem filmów dziennie, dyskusje oraz kreatywne warsztaty. Festiwal Kino w Trampkach już startuje

Uczestnicy warsztatów

Chcesz dowiedzieć się, jak napisać scenariusz i stworzyć animowaną postać? A może wolisz obejrzeć ambitny film? Wiele ciekawych propozycji czeka na najmłodszych uczestników pierwszej, gdańskiej odsłony Festiwalu Kino w Trampkach. Seanse i warsztaty odbywają się od 6 do 9 grudnia 2018 r.

 

Podczas festiwalu będzie osiem projekcji dziennie w trzech lokalizacjach: Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40, kinie Kameralne Cafe przy ul. Lektykarskiej 4 oraz w KinoPorcie CSW Łaźnia przy ul. Strajku Dokerów 5.

– Wspólne seanse, niezwykłe projekcje czy wymiana opinii stanowią wyjątkowe przeżycie dla uczestników, zapewniając równocześnie świetną rozrywkę. Żadne słowa nie oddadzą jednak energii i pomysłowości, którą nasze dzieciaki wkładają w przygotowanie festiwalu. Tego nie można opisać, to trzeba zobaczyć – zaprasza Agnieszka Drzewiecka-Protić, dyrektor Festiwalu Kino w Trampkach.

 

Filmy z różnych stron świata

Pokazywane w ramach festiwalu filmy to współczesne obrazy, w których młodzi zapoznają się z historiami ich rówieśników z różnych stron świata. To inspirujące spotkania z twórcami, ciekawe dyskusje filmowe i kreatywne warsztaty. Będzie można zobaczyć m.in. indyjski film „Tęcza” (2015). Opowiada historię 10-letniej Pari, która obiecuje młodszemu bratu odzyskanie wzroku przed jego 9. urodzinami. Po pomoc udają się do Shah Rukh Khana, do Bollywood. Jak ma tam dotrzeć z małej, radżhastańskiej wsi? Kinomanio obejrzą też angielską produkcję „Zabijam olbrzymy” (2017). Bohaterką jest 11-letnia Barbara, która jako jedyna, dzięki swojemu norskiemu młotowi wojennemu, może uratować swoje miasto przed olbrzymem. Nie zabraknie polskich filmów takich jak: „Optymista (2012) (opowiada o 8-letnim Mateuszu, który rozpoczyna kurs żeglarski i stawia czoło nieokiełznanym falom Bałtyku na jednoosobowej łódce) oraz „Cudowne dziecko” (1986) (o Piotrze, który odkrywa w sobie niesamowite zdolności telekinetyczne).

Dla młodzieży (14+) organizatorzy przygotowali dokument o Flynnie McGarrym (2018), najmłodszym kucharzu świata, określanym mianem gastronomicznego Justina Bibera oraz film „Źródło kłopotu” (2016), w którym młoda, holenderska reżyserka stawia pytania o powody nieobecności ojca w jej życiu i konsekwencje tej nieobecności. 

  • Bilety: 10 zł

 

Po prostu uczciwie

Mottem tej edycji jest hasło fair play. Ilustruje relacje między rówieśnikami nie tylko w sportowym wydaniu. Skupia się na codziennych problemach i zdarzeniach z życia młodych. – Pokazujemy młodym widzom filmy z całego świata, mądre, zabawne, poruszające, takie, jakich często brakuje. Wszyscy uczestnicy będą mieli szansę wybrać i nagrodzić film Nagrodą Publiczności – dodaje Michał Lassota, rzecznik prasowy festiwalu.

 

Talenty młodych gdańszczan – warsztaty

Uczestnicy zajęć nauczą się, jak pisać scenariusz filmowy, tworzyć animacje i komiksy. Będzie też omówiona praca reżysera i operatora. Zajęcia kosztują 15 zł.

Zapisy  trwają do wyczerpania miejsc.

 

Warsztaty scenariuszoweadaptacja opowiadania na film 7 grudnia, piątek, godz. 15.00-17.00, patio ASP, ul. Targ Węglowy 6

Jak działa ludzka wyobraźnia? I co właściwie ma wspólnego z książką lub filmem? Uczestnicy zajęć spróbują odkryć jej tajemnice oraz odpowiedzieć na te pytania. Zajęcia będą zakończone wspólnym seansem kinotrampkowej animacji.

  • grupa warsztatowa do 15 osób, w wieku 10-12 lat
  • koszt 15 zł/osoba

 

Warsztaty reżysersko-operatorskie, czyli jak wygląda realizacja filmu od kuchni? – 8 grudnia, sobota, godz. 11.00-15.00, patio ASP, ul. Targ Węglowy 6

Uczestnicy pracować będą nad sceną z filmu. Wspólnie z prowadzącymi zastanowią się, w jaki sposób została zrealizowana scena i nakręcą jej inną wersję lub opracują swoją kontynuację. Będzie to okazja, aby spróbować sił przed i za kamerą. Warsztaty poprowadzi dokumentalista Kryspin Pluta.

  • grupa warsztatowa 10 osób, w wieku 12-13 lat
  • koszt: 15 zł/osoba

 

Zrób sobie animację – 8 grudnia, sobota, godz. 11.00-15.00, Studio Animacji Grupy Smacznego, ul. Łąkowa 35/38

Dzieci spotkają się w profesjonalnym studiu animacji, gdzie powstają znani i lubiani bohaterowie polskich bajek. Zobaczą, jak powstaje animowana postać i spróbują pracy na profesjonalnych komputerach do grafiki. Uczestnicy wykonają jedną z animowanych postaci i pobudzą ją do życia. Wydarzenie współorganizowane z Grupą Smacznego.

  • grupa warsztatowa do 10 osób w wieku 6-8 lat
  • koszt: 15 zł/osoba

 

Warsztaty komiksowe – 9 grudnia, niedziela, godz. 12.00-13.30, patio ASP, ul. Targ Węglowy 6

Zajęcia plastyczne dla najmłodszych. Na podstawie przygotowanego scenariusza dzieci zaprojektują postacie jak z prawdziwego komiksu. Prowadzący pokażą, jak narysować różne stany emocjonalne, wprowadzić wymyślone tło akcji. Uczestnicy poznają również kilka wariantów projektowania układu okienek w komiksie. Dla każdego przewidziano pakiet startowy młodego rysownika.

  • grupa warsztatowa do 15 osób w wieku 8-10 lat
  • koszt: 15 zł/osoba

Zobacz: Kino w Trampkach

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.