Aktualności

Operowa „Olga” po raz pierwszy w Europie. W Gdańsku będzie można zobaczyć ją za pół ceny

Fot. facebook.com / Opera Bałtycka
Fot. facebook.com / Opera Bałtycka

W najbliższy weekend na deskach Opery Bałtyckiej artyści wystawią „Olgę", brazylijską operę, która europejską premierę miała w Gdańsku w październiku 2019 roku. W piątek i sobotę 22 i 23 listopada bilety można kupić za pół ceny – już od 33 zł. Są jeszcze wolne miejsca!

 

Opera Bałtycka w Gdańsku bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Polska za pół ceny".

 

Brazylijska historia rewolucji

Spektakl „Olga" jak dotąd był wystawiany tylko w krajach Ameryki Południowej. To historia silnej i pełnej pasji kobiety, która poddała się ułudzie pięknych idei. Olga Benário Prestes, działaczka komunistyczna żydowskiego pochodzenia, całe swoje życie poświęciła walce o to, w co wierzyła – wolność jednostki. Aresztowana i zgładzona przez nazistów stała się jednym z symboli rewolucji. Muzykę do libretta Gersona Vale skomponował Jorge Antunes, profesor Uniwersytetu w Brazylii i pionier muzyki elektronicznej.

Światowa premiera „Olgi" odbyła się w 2006 roku. Opera Bałtycka w Gdańsku jako pierwsza w Europie podjęła się inscenizacji sztuki, a prapremierę widzowie zobaczyli 11 października 2019 roku. Pomysłodawcą inscenizacji jest dyrygent José Maria Florêncio, dyrektor muzyczny Opery Bałtyckiej. Spektakl wyreżyserował dyrektor naczelny opery Romuald Wicza-Pokojski. Za scenografię odpowiada Hanna Wójcikowska-Szymczak.

 

Opera „Olga" w ramach akcji „Polska za pół ceny"

  • 22 listopada 2019 roku, piątek, godz. 19.00
  • 23 listopada 2019 roku, sobota, godz. 18.00
  • Opera Bałtycka w Gdańsku
  • al. Zwycięstwa 15
  • Gdańsk
  • bilety – 33-55 zł (bilety dostępne online)
view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości