Aktualności

Opera Leśna dla całej familii

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/BestPhotoStudio

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na cykl koncertów dedykowanych najmłodszej publiczności i ich rodzinom. Pierwsze z serii muzycznych spotkań przeniesie nas do magicznego świata tańca już w niedzielę, 22 marca 2015 r.

Młodzi słuchacze będą mieli okazję – poprzez wspólne śpiewanie, gry i zabawy muzyczne - poszerzyć swoje horyzonty w zakresie wiedzy o tańcu oraz poznać podstawowe kroki taneczne. W programie koncertu usłyszymy utwory w rytmie walca i oberka, a także muzykę tradycyjnych tańców z regionu Kaszub.

Koncerty Familijne są propozycją Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot na spędzenie z dziećmi kulturalnej niedzieli. Zajęcia mają na celu wspomóc edukację muzyczną oraz rozwój psychoruchowy dzieci. Spotkanie poprowadzą Ewelina Boesche-Kopczyńska oraz Honorata Glaza-Gulgowska – doświadczone animatorki kultury, naukowo zajmujące się wychowaniem muzycznym i umuzykalnianiem dzieci, autorki audycji „Muzyczne poranki" kierowanych do najmłodszych z rodzicami

Koncert odbędzie się w Sali koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, usytuowanej w malowniczym otoczeniu Opery Leśnej. Wydarzenie to będzie zatem niepowtarzalną okazją na zwiedzenie słynnego sopockiego amfiteatru.

Koncert współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Dyrygent-rezydent". Zainicjowany przez Instytut Muzyki i Tańca program „Dyrygent-rezydent" ma na celu prezentację i promocję młodych polskich dyrygentów oraz umożliwienie im debiutu i nabywania praktyki wykonawczej w kontakcie z zawodowym zespołem orkiestrowym. Dyrygentem-rezydentem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot w sezonie artystycznym 2014/2015 jest Ariel Ludwiczak.

Koncert Familijny

Miejsce: Sala Koncertowa PFK, ul. Stanisława Moniuszki 12 , Sopot
Czas: niedziela, 22 marca, godz. 12.00
Bilety do kupienia tutaj

 

 

 

 

 

 

 

 

Opr. BK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności