Aktualności

Olivia Star będzie najwyższym budynkiem w północnej Polsce

$image_alt
Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budynek Olivia Star. Fot. materiały prasowe OBC

Olivia Star staje się nowym biznesowym symbolem Trójmiasta i naturalnym dopełnieniem Olivia Business Centre, jednej z najciekawszych wielofunkcyjnych inwestycji w Polsce. 30 czerwca 2016 r. wmurowano kamień węgielny pod powstający budynek. W uroczystości uczestniczył Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Z najwyższego piętra Olivia Star, ponad 150 metrów nad ziemią, będzie można podziwiać najciekawszą panoramę w Polsce: Zatoka Gdańska, Gdańsk, klify Gdyni, porty w Gdyni i Gdańsku, molo w Sopocie i Półwysep Helski oraz cały zadrzewiony Trójmiejski Park Krajobrazowy. Z tego powodu na tych najwyższych piętrach budynku powstanie ogólnodostępny taras widokowy i centrum konferencyjne.

Budynek będzie połączony z przeszklonym ogrodem zimowym, który powstanie na wewnętrznym patio z zielenią i fontannami. Ogród zimowy został zaprojektowany jako tętniące życiem miejsce pełne wydarzeń edukacyjnych i artystycznych. Ta całoroczna, piękna przestrzeń o wspaniałej atmosferze udostępniona zostanie lokalnej społeczności.

Pragniemy, aby Olivia Star stał się nowym symbolem i dumą Gdańska, Trójmiasta i całego Pomorza – powiedział Maciej Grabski, prezes Olivia Business Centre podczas przemówienia rozpoczynającego uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. – Olivia Business Centre to biznesowo-konferencyjne serce całej metropolii.

Na przełomie XX i XXI wieku rynek biurowy w Trójmieście praktycznie nie istniał. Obecnie szacowany jest on na ponad 600 tys. m kw. powierzchni, co stawia nas w czołówce Polski wśród rynków regionalnych – mówił podczas uroczystości Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Wpływa to na coraz większą atrakcyjność inwestycyjną regionu, a co za tym idzie powstanie nowych firm i tworzenie miejsc pracy. Cieszę się, że wśród nich jest Olivia Business Centre, a teraz powstający najwyższy budynek w regionie – Olivia Star, dumnie podkreślający potencjał tego miejsca. Bo to nie tylko miejsce pracy dla tysięcy osób czy wysoka jakość powierzchni biurowych, ale również miejsce pozazawodowych spotkań społeczno-kulturalnych czy edukacyjnych, a także przestrzeń wypełniona ideą wspierania rozpoczynających swoją działalność firm – dodał marszałek.

 

Olivia Star w liczbach:

 • wysokość całkowita – 180 m
 • najwyższy punkt elewacji – 156 m
 • wysokość najwyższego punktu nad poziomem morza – 200 m n.p.m.
 • liczba kondygnacji nadziemnych – 35
 • liczba kondygnacji podziemnych – 3
 • powierzchnia całkowita – 67 672 m kw.
 • powierzchnia użytkowa – 59 280 m kw.
 • powierzchnia do wynajęcia – 45 690 m kw.
 • liczba miejsc parkingowych – 253 m
 • możliwość naturalnej wentylacji – tak
 • system certyfikacji ekologicznej – BREEAM
 • planowane wprowadzenie pierwszych najemców – wiosna 2017 r.

Wizualizacja ogrodu zimowego w Olivia Star. Fot. materiały prasowe OBC
Wizualizacja ogrodu zimowego w Olivia Star
Fot. materiały prasowe OBC

view szablon artykułu