Aktualności

Oliver Twist śpiewająco, czyli przyszli aktorzy na scenie

$image_alt
Olivier Twist i spółka, fot. mat. prasowe

Gdańska Akademia Artystyczna wraz z Fundacją 180 stopni zaprasza na spektakl musicalowy Oliver Twist na podstawie powieści Karola Dickensa. Sceniczną opowieść o przygodach tytułowego Oliviera w wykonaniu młodych aktorów, będzie można podziwiać w środę, 24 czerwca, w Gdyni oraz w czwartek, 25 czerwca 2015 r., w Gdańsku.

Sceniczna opowieść o przygodach tytułowego Oliviera, będzie adaptacją klasycznej powieści Karola Dickensa. Młody bohater  jako sierota zostaje umieszczony w sierocińcu, w którym cierpi głód i nieludzkie traktowanie. Głodzony zostaje wyrzucony, gdy prosi o dokładkę. Odtąd próbuje samodzielnie dać sobie radę w życiu.

Od momentu pierwszego wydania w 1837 r., książka była wielokrotnie przenoszona na duży ekran jak i na sceny klasycznych teatrów. Tym razem, trójmiejska publiczność będzie mogła podziwiać Oliviera Twista w wykonaniu adeptów Akademii Artystycznej. Musical na podstawie dickensowskiego klasyka został stworzony w celach edukacyjnych, w szczególności dla szkół podstawowych i gimnazjum. Jedną z idei wystawienia spektaklu było umożliwienie dzieciom i dorosłym uczestniczącym w zajęciach aktorskich Akademii Artystycznej, wzięcia udziału w wyjątkowym przedsięwzięciu, jakim jest realizacja musicalu. W przedstawieniu weźmie udział 30 aktorów od 5 do 28 roku życia. Nad całością pieczę trzymają profesjonalni artyści sceniczni.

Musical będzie miał swoją premierę 24 czerwca (środa) w Sali Koncertowej Portu Gdynia (ul Rotterdamska 9) o godz. 10.00 i 12.00 oraz 25 czerwca w gdańskim Teatrze Miniatura (al. Grunwaldzka 16) o godz. 18.00.

►Wstęp na spektakl jest całkowicie darmowy po wcześniejszej rezerwacji na adres: rezerwacja@akademiaartystyczna.com.  

Po spektaklu odbędzie się zbiórka funduszy na realizację kolejnego spektaklu musicalowego.

  • Przygotowanie taneczne i choreografa: Magdalena Gabriel
  • Przygotowanie wokalne: Krzysztof Majda
  • Scenografia: Maciej Nitka

24 czerwca:                                                         25 czerwca:

 

 

 

Oprac. BK

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności