Aktualności

Olimpijczycy i mistrzowie w meczu dla hospicjum dla dzieci

$image_alt

5 maja 2013 r. (niedziela) o godz. 12.00 koło stadionu PGE Arena Gdańsk (przy żółtej trybunie) rozpocznie się festyn z wieloma atrakcjami zarówno dla młodszych, jak i starszych. Natomiast o godz. 16.00 rozpocznie się mecz charytatywny „Reszta Świata kontra Przyjaciele Hospicjum" z udziałem m.in. Leszka Blanika, Dariusza Michalczewskiego, Adama Korola oraz… marszałków Mieczysława Struka i Ryszarda Świlskiego.

W programie festynu, który rozpocznie się w samo południe ostatniego dnia wielkiej majówki, między innymi: zabawy i konkursy dla dzieci, kucyki, dmuchańce, pokazy umiejętności policji, antyterrorystów i strażaków. Wstęp na festyn wolny.
 
Z kolei o godz. 16.00 rozpocznie się mecz charytatywny „Reszta Świata kontra Przyjaciele Hospicjum". Spotkanie potrwa godzinę, a swój udział zapowiedzieli między innymi sportowcy: gimnastyk Leszek Blanik, bokser Dariusz Michalczewski, wioślarz Adam Korol, zapaśnik Andrzej Wroński, piłkarz Radosław Michalski, oraz politycy: marszałkowie województwa Mieczysław Struk i Ryszard Świlski, prezydent Sopotu Jacek Karnowski, wicewojewoda Michał Owczarczak.
 
Wstęp na imprezę odbywa się od godziny 15.00 i jest biletowany. Bilety-datki można nabyć przed spotkaniem w kasach przed stadionem już od godz. 12.00. Liczba miejsc na ten mecz jest ograniczona. Ich cena to symboliczne 5 zł, można jednak przekazać dowolną większą kwotę – dochód w całości zostanie przekazany Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci
 
Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci istnieje od 1 kwietnia 2008 r. Powstała, aby śmiertelnie chorym dzieciom i ich rodzinom zapewnić profesjonalną, bezpłatną opiekę medyczną w domach rodzinnych, w ostatnim okresie życia dziecka. Jej celem jest nie tylko zapewnienie 24-godzinnej opieki medycznej, ale również wsparcia psychologicznego, duchowego i socjalnego dla całej rodziny. Opieką rodziny są objęte także w okresie żałoby.

Dzieci kierowane do hospicjum są dotknięte chorobami onkologicznymi, metabolicznymi, zespołami genetycznymi, wadami wrodzonymi oraz innymi schorzeniami, które postępują i prowadzą do przedwczesnej śmierci. Podopieczni pozostają w swoich domach razem z bliskimi. Pracownicy hospicjum dojeżdżają do nich, pokonując często bardzo odległe trasy – działają w promieniu 100 km od Gdańska. Rodziny, poza nieuleczalną chorobą, często zmagają się z bardzo trudną sytuacją finansową. Celem hospicjum jest zapewnienie im takich warunków, aby mogli spokojnie przetrwać ten bardzo trudny czas.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka