Aktualności

Odważni mężczyźni wygrywają zdrowie

Grafika przedstawiająca mężczyznę z wąsami, symbol kampanii Odważni Wygrywają
Fot. materiały prasowe

Centrum Nauki Experyment zaprasza w niedzielę, 27 listopada 2016 r., na kolejną prelekcję z cyklu „Wykładów z dowodem", które w edycji jesiennej poświęcone są zdrowiu. Tym razem mowa będzie o sprawie niezwykle ważnej, dotyczącej profilaktyki raka jądra. Wykład „Odważni Wygrywają. Miej odwagę być mężczyzną" poprowadzi psychoonkolog Małgorzata Marmajewska, inicjatorka i koordynator kampanii edukacyjnej Odważni Wygrywają. Wstęp jest wolny.

Rak jąder jest najczęściej diagnozowanym nowotworem złośliwym w grupie mężczyzn w wieku 17-35 lat, jednak warunkiem bardzo dużych szans na całkowite wyleczenie jest wczesne wykrycie choroby. Dlatego tak istotna jest profilaktyka – samobadanie, o którym intensywnie przypomina się mężczyznom w listopadzie, uznanym za Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskimi Nowotworami.

Celem kampanii społeczno-edukacyjnej na rzecz profilaktyki raka jądra, zainicjowanej i realizowanej przez fundację Gdyński Most Nadziei, której prezesem jest Małgorzata Marmajewska, jest budowanie świadomości istnienia nowotworu, przełamywanie tabu, nauka samobadania u mężczyzn, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która może uratować życie.

Do udziału w wykładzie organizatorzy zapraszają młodzież i dorosłych, zarówno mężczyzn, jak i kobiety, które najczęściej wykrywają zmiany chorobowe u swoich partnerów. Będzie mowa o profilaktyce, konieczności samobadania, a dzięki fantomom wszyscy dowiedzą się, jak prawidłowo przeprowadzać samokontrolę.

 

Wykład  „Odważni Wygrywają. Miej odwagę być mężczyzną"

  • 27 listopada 2016 r.
  • godz. 17.00
  • Centrum Nauki Experyment
  • Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98
  • sala kinowa, tuż obok kasy
  • wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

strona Centrum Nauki Experyment

Plakt nwykładu Odważni Wygrywają. Miej odwagę być mężczyzną

view szablon artykułu