Aktualności

Oddział Okulistyczny w szpitalu na gdańskiej Zaspie otwarty po remoncie

$image_alt
Otwarcie po remoncie Oddziału Okulistycznego w szpitalu na Zaspie. Od lewej: Dariusz Kostrzewa, prezes zarządu Copernicus Podmiot Leczniczy, Hanna Zych-Cisoń, członek Zarządu Województwa Pomorskiego oraz dr n. med. Witold Kokot, kierownik oddziału. Fot. Małgorzata Pisarewicz

3 miliony złotych kosztował remont Oddziału Okulistycznego dla Dorosłych w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. W uroczystym otwarciu 30 czerwca 2016 r. uczestniczyła Hanna Zych-Cisoń, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Na VI piętrze budynku szpitala przy al. Jana Pawła II na gdańskiej Zaspie, na blisko 750 metrach kwadratowych, powstał 22-łóżkowy oddział okulistyczny dla dorosłych. Dysponuje trzema pokojami 2-łóżkowymi, pięcioma pokojami 3-łóżkowymi oraz jednym 1-łóżkowym z nadzorem po znieczuleniu. Większość sal posiada własną łazienkę. Dodatkowo dwie ogólne łazienki zostały przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

W części zabiegowej znajdują się m.in. trzy pokoje badań, gabinet zabiegowy i sala operacyjna. Na oddziale znalazły się także: punkt nadzoru pielęgniarskiego, pokój przygotowań pielęgniarskich, pokój lekarzy, ordynatora i oddziałowej, pomieszczenia gospodarcze.

Rozpoczęta w ubiegłym roku inwestycja o wartości 3,1 mln zł została sfinansowana ze środków samorządu województwa pomorskiego w wysokości 2,41 mln zł. Pozostała kwota w wysokości blisko 700 tys. zł pochodzi z budżetu szpitala.

Uczestnicy uroczystości nie mogli nie wesprzeć naszej piłkarskiej reprezentacji (stąd biało-czerwone kibicowskie szaliki), która właśnie 30 czerwca wieczorem toczyła z drużyną Portugalii bój o awans do półfinału piłkarskich mistrzostw Europy.

Uczestnicy uroczystego otwarcia Odziału Okulistycznego w szpitalu na Zaspie w biało-czerwonych piłkarskich szalikach. Fot. Małgorzata Pisarewicz
Fot. Małgorzata Pisarewicz

MP

view szablon artykułu