Aktualności

Od wojny do wolności. Jubileuszowy Bieg Westerplatte

Uczestniczki Biegu Westerplatte
Fot. źródło: http://www.sportgdansk.pl

Ponad 4 tys. uczestników wystartuje z Westerplatte i pokonując 10-kilometrową trasę dotrze w pobliże Europejskiego Centrum Solidarności. 55. Bieg Westerplatte odbędzie się w niedzielę, 10 września 2017 r.

 

Trasa symbolicznie połączy okres od wojny do wolności. Wydarzenie organizowane jest przez Gdański Ośrodek Sportu wspólnie z Radiem Gdańsk.

 

Bieg z historycznym przesłaniem

To jeden z najpopularniejszych w Polsce biegów. Tegoroczna impreza poprowadzi biegaczy nową trasą m.in. kładką nad Motławą, w pobliżu Muzeum II Wojny Światowej aż do Europejskiego Centrum Solidarności. Na mecie, na każdego finiszera, czekać będzie wyjątkowy, odlewany medal. Chętni będą mogli nabyć wysokiej klasy koszulkę z limitowanej edycji dedykowanej 55. Biegowi Westerplatte. Zarówno medal, jak i koszulka, poprzez stylistyczne akcenty nawiązują do wydarzeń sprzed blisko 80. lat. Bieg ma przede wszystkim wymiar historyczny – pamięć o obrońcach  Westerplatte.

 

Medal dla uczestnika Biegu Westerplatte

Medal dla uczestnika Biegu Westerplatte. Fot. materiały prasowe organizatora

 

Ważny jest doping kibiców

Organizatorzy nie zapomnieli również o kibicach, którzy zechcą wspierać swoich bliskich i znajomych na trasie biegu. Rywalizację będą mogli śledzić na żywo na telebimie przy ECS. Transmisja online będzie dostępna także na stronie gdansk.pl oraz na facebooku – fb.com/GdanskiOsrodekSportu. Ponadto, przy ECS staną foodtrucki oraz strefa zabaw dla dzieci.

 

55. Bieg Westerplatte

  • 10 września 2017 r., niedziela, godz. 11.00
  • start – Westerplatte
  • meta – w pobliżu Europejskiego Centrum Solidarności

Zobacz: Gdański Ośrodek Sportu

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości