Aktualności

Obszary rysunku Agaty Roguziak

$image_alt
Fot. mat. prasowe GAK Plama

Plama – Gdański Archipelag Kultury zaprasza 29 kwietnia 2015 r. na wernisaż wystawy prac Agaty Roguziak „Obszary rysunku – II. Prezentowane prace powstały w I Pracowni Rysunku Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ekspozycję można oglądać do 12 maja 2015 r. Wstęp – wolny.

 

„Monologi.

Rysunkowe światy Agaty Roguziak to propozycja niezwyczajna i intrygująca zarazem. Kompozycje rysunkowe dzieją się na płaszczyźnie, ale też w przestrzeni metaforycznej, wykreowanej znaczeniowo.

Nostalgiczne postaci w oszczędnej scenerii (scenografii) trwają samotnie oczekując czegoś lub kogoś.

Może właśnie wreszcie wyrecytują za chwilę swoją ważną kwestię, rolę.

Życie to czy teatr – nasuwa się pytanie? Odpowiedź wydaje się być w pobliżu sceny. To teatr jednego aktora, teatr jednego autora, czyli wrażliwe, subtelne i tajemnicze, ale nieobojętne rysunki młodej artystki."

Mariusz Kulpa

Agata Roguziak, urodzona w 1989 r. w Gdańsku. W 2008 r. ukończyła liceum ogólnokształcące w Gdańsku. W latach 2009-2011 uczęszczała do policealnej szkoły plastycznej w Gdyni. W 2011 r.  rozpoczęła studia na wydziale Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku. Obecnie studentka IV roku w Pracowni Rzeźby prof. Mariusza Białeckiego i I Pracowni Rysunku prof. Mariusza Kulpy.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Obszary rysunku – II. Wystawa prac Agaty Roguziak

  • wernisaż: 29 kwietnia 2015 r., środa, godz. 18.00
  • wystawa czynna: 30 kwietnia-12 maja 2015 r.

Plama, Gdański Archipelag Kultury
ul. Pilotów 11
80-460 Gdańsk

Wstęp – wolny

Więcej:

 

Opr. BMG

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości