Aktualności

Oblężenie Malborka 2015

$image_alt
Fot. B.L. Okońscy

Każdy, kto chce spróbować średniowiecznego życia, powinien stawić się w Malborku, gdzie na trzy dni, od 24 do 26 lipca 2015 r., będzie mógł przenieść się w czasie. Wojska króla Jagiełły zmierzają już do krzyżackiej twierdzy. Zakonnicy zwierają szeregi i umacniają warownie. W tym roku zamek będzie oblegany po raz szesnasty.

Podczas trzydniowej imprezy Oblężenie Malborka każdy odwiedzający Muzeum Zamkowe będzie miał okazję odbyć fascynującą podróż  do średniowiecza, stając się świadkiem tej wielkiej historii, zobaczyć rozgrywające się między murami pamiętającymi Krzyżaków potyczki rycerskie, turnieje konne, przechadzać się między kusznikami i łucznikami, kuglarzami i teatrami, popatrzeć na średniowieczny taniec, śpiew i pokazy sokolnicze. To wszystko w otoczeniu rzemieślniczych kramów i rozbrzmiewającej wokół muzyki średniowiecznej. Pod murami twierdzy bowiem rycerze rozbiją obóz, w którym staną warsztaty kowalski, snycerski, szewski, garncarski, a nawet bursztyniarski. Chętni będą mogli pobrać lekcje tańców dawnych i obejrzeć pokazy rycerskich obyczajów.

Oblężenie Malborka to także fascynujące atrakcje dla najmłodszych. Gród Dziecięcy, w którym animatorzy poprowadzą historyczne gry i zabawy, warsztaty ze średniowiecznego rzemiosła i spotkanie z Wielkim Mistrzem w obozie rycerskim. To także „Zwierzyniec", w którym będzie można obejrzeć zwierzęta jakie hodowano w średniowiecznych domach i zagrodach.

Zobacz program Oblężenia Malborka 2015

Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia

 

 

Oprac. BK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności