Aktualności

Dzień Otwarty PPNT Gdynia

Budynek PPNT w Gdyni
Budynek PPNT w Gdyni. Fot. Łukasz Gawroński

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, 18 listopada 2016 r. po raz kolejny otwiera swoje podwoje dla amatorów innowacji i nowych technologii w ramach Dnia Otwartego. Tym razem, oprócz spacerów z przewodnikiem po PPNT, odwiedzający będą mogli wziąć udział w branżowych seminariach, popracować w specjalistycznych pracowniach oraz skorzystać z porad ekspertów Strefy Start-up Gdynia.

Dzień otwarty to także szansa do zobaczenia z bliska, jak pracują parkowe firmy. Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Tegoroczny program Dnia Otwartego PPNT Gdynia został opracowany w oparciu o bloki tematyczne, odzwierciedlające obszary funkcjonowania Parku: design, biotechnologia, ochrona środowiska, multimedia, inżynieria oraz przedsiębiorczość. Otwarte spacery z przewodnikiem po przestrzeniach instytucji, na które rejestrować się będzie można na miejscu w dniu wydarzenia, wyruszą o godz. 10.00, 12.00 i 15.00 sprzed recepcji w budynku IV.

Również parkowi lokatorzy przygotowali na ten dzień wiele atrakcji. W firmie VR Visio będzie można doświadczyć rozszerzonej rzeczywistości, w Micro Art Studio obejrzeć wystawę kultowych gier planszowych, a w pracowni WiRan zwiedzić komorę klimatyczną, klatkę Faradaya czy zmierzyć poziom promieniowania telefonu komórkowego. Dla zainteresowanych biotechnologią organizatorzy przygotowali warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak wyhodować rosiczkę lub samodzielnie zrobić ekologiczny krem.

Ponadto, na odwiedzających przez cały dzień będą czekały wystawy:

  • 5. Międzynarodowe Biennale Grafiki Cyfrowej w Centrum Designu Gdynia,
  • wystawa RE:made Objects, 
  • ekspozycja najciekawszych dokonań firm parkowych. Wśród nich m.in. wykorzystywana w projekcie Europejskiej Agencji Kosmicznej rakieta firmy SpaceForest oraz Multirejestrator, pozwalający na kontrolę tras lotu ptaków na lotniskach i farmach wiatrowych. Multimedialną niespodziankę przygotowała również firma Structview, znana choćby z aplikacji w gdyńskim Infoboxie – GdyniaCityBox.

Do Strefy Start-up Gdynia organizatorzy zapraszają studentów oraz wszystkich tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w prowadzeniu własnego biznesu. W jej ramach będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji z zakresu tworzenia strategii firmy na podstawie Business Model Canvas, projektowania pod kątem User Experience, tworzenia stron internetowych na platformie WordPress oraz prawa autorskiego. Chętni otrzymają również możliwość bezpłatnego skorzystania z biurka w coworkingu Strefy Start-up Gdynia.

 

Dzień Otwarty PPNT Gdynia. Obierz kierunek na innowacje 

  • 18 listopada 2016 r., piątek, godz. 10.00-18.00
  • Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
  • aleja Zwycięstwa 96/98, Gdynia
  • zapisy od 7 listopada 2016 r. za pośrednictwem strony evenea.pl, liczba miejsc ograniczona

Więcej: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni

view szablon artykułu