Aktualności

O wypadkach i przypadkach na morzu

$image_alt

Pomorski Związek Żeglarski zaprasza na Forum Nauczycieli Żeglarstwa, które odbędzie się 11 marca 2015 r. Prelegentem będzie kapitan Ryszard Różański, który omówi wypadki morskie w portach Trójmiasta w latach 2013-2014. Wstęp wolny.

Forum Nauczycieli Żeglarstwa to projekt Pomorskiego Związku Żeglarski, który jest platformą dyskusji o sprawach żeglarskich. Powstał on w celu wymiany poglądów na tematy szkoleniowe i organizacyjne nurtujące środowisko żeglarskie. Na comiesięcznych spotkaniach dyskutowane są najważniejsze kwestie związane z nauczaniem żeglarstwa.  Forum ma integrować instruktorów i wybitnych nauczycieli żeglarstwa z całego kraju. Spotkania mają również służyć analizowaniu najważniejszych problemów środowiska, a w perspektywie doskonaleniu kadry nauczycieli żeglarstwa.

Ryszard Różański przedstawi wypadki morskie, ich skalę, liczbę oraz przyczyny z uwzględnieniem jachtów rekreacyjnych, przypadków wejść na mieliznę i kolizji w sopockiej marinie. Podczas spotkania będzie również mowa o zaleceniach dla żeglarzy dotyczących przygotowania planu podróży.

Ryszard Różański jest absolwentem Wydziału Magisterskiego Elektroniki Politechniki Gdańskiej i studiów podyplomowych w Szkole Wyższej Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Fryderyka Skarbka w Warszawie. Pracował naukowo w Gdańskim Instytucie Automatyki Systemów Energetycznych. Następnie jako radiooficer oraz oficer pokładowy na statkach polskich i obcych bander. Obecnie pracuje w Dziale Nawigacyjnym w Kapitanacie Portu Gdańsk Urzędu Morskiego w Gdyni zajmuje się m.in. zbieraniem materiałów dotyczących wypadków morskich i przygotowuje dokumentacje dla Izby Morskiej w Gdyni. Z tych danych korzysta także Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich w Warszawie.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Forum Nauczycieli Żeglarstwa o wypadkach i przypadkach na morzu

  • 11 marca 2015 r., godz. 17.00, środa
  • al. Jana Pawła II 11
  • Gdynia
  • Wstęp wolny

 Więcej informacji na stronie Forum Nauczycieli Żeglarstwa.

 

 

Opr. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości