Aktualności

O szczepieniach dla podróżujących w tropiki

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/Sergey Nivens

Specjalnie dla podróżujących do krajów tropikalnych został uruchomiony oficjalny mikroblog strony Szczepienia dla podróżujących na platformie społecznościowej Tumblr. Nowy kanał będzie stanowił rozszerzenie witryny oraz oficjalnego fanpage'a o anglojęzyczne treści dotyczące chorób tropikalnych i ciekawostek ze świata medycyny podróży.

Osoby wyjeżdżające w najodleglejsze zakątki świata są bardziej narażone na choroby zakaźne niż podczas podróży w naszej strefie klimatycznej. W przypadku niewystarczającej wiedzy o profilaktyce chorób tropikalnych niezbędna jest konsekwentna edukacja. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest projekt Szczepienia dla podróżujących. Jest to szeroko pojęta inicjatywa edukacyjna, która w sposób nowoczesny i przystępny promuje zdrowe nawyki zarówno wśród turystów, jak i lekarzy pierwszego kontaktu i uczestników rynku turystycznego (biura podróży, organizacje, media branżowe).

Od marca projekt rozszerza się o dodatkowy kanał społecznościowy – mikroblog na platformie Tumblr, na którym będą publikowane interesujące dla turystów treści ze świata.

Cieszymy się z tego, że tak pozornie nieciekawy, ale jakże ważki temat, jakim jest profilaktyka chorób tropikalnych, stanowi przedmiot zainteresowania coraz to większej liczby polskich turystów. Dzisiejsi aktywni podróżnicy korzystają z Internetu, social mediów, a my dostarczamy im kluczowe informacje właśnie w taki sposób – nowoczesny i dostosowany do ich potrzeb i możliwości – informuje Wojciech Sobczak-Wojeński, przedstawiciel projektu.

Mikroblog na platformie Tumblr to pierwszy w Polsce kanał komunikacji poświęcony medycynie podróży. W jednym miejscu będzie można zapoznać się z ciekawymi materiałami, m.in. WHO, CDC i innymi atrakcyjnymi, anglojęzycznymi materiałami. Dzięki takiemu rozwiązaniu internauci posiądą jeszcze pełniejszą wiedzę – dodaje.

Centralną platformą komunikacyjną projektu dla turystów wybierających się w egzotyczną podróż pozostaje witryna Szczepienia dla podróżujących. Znajdują się na niej materiały merytoryczne oraz aplikacje umożliwiające np. znalezienie najbliższej placówki medycyny podróży czy sprawdzenie, jakie choroby występują w danym kraju. Witryna od kilku lat cieszy się popularnością i uznaniem wielu podróżnych. Przy jej użyciu realizowany jest też od 3 lat program edukacyjny skierowany do biur podróży w całej Polsce (Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty).

Więcej o szczepieniach dla podróżujących na istniejącym od maja 2014 r. fanpage'u.

Na nim publikowane są dodatkowe treści o wysokiej jakości merytorycznej. Za tworzenie niektórych z nich odpowiada ekspert medycyny podróży – dr Agnieszka Wroczyńska z Krajowego Ośrodka Medycyny Tropikalnej w Gdyni.

Do publikowania dodatkowych treści – infografik, plików wideo, zdjęć – pochodzących z zagranicznych źródeł będzie służył mikroblog.

 

 

Opr. DK

 

view szablon artykułu