Aktualności

O „Szarlotce” opowie Anna Morawiec

stos książek
Fot. ©Depositphotos/olegkrugllyak

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza na promocję książki Anny Morawiec, laureatki Konkursu Literackiego Miasta Gdańska, pt. „Szarlotka". Spotkanie odbędzie się w filii gdańskiej przy ul. Mariackiej 42, w czwartek, 3 listopada 2016 r. o godz. 17.30. Poprowadzi je Tadeusz Dąbrowski.

– Wiersze Anny Morawiec ujmują swobodą myśli i jakimś niewymuszonym pięknem jednocześnie – a wszystko dzieje się w nich jakby trochę po drodze: w młodzieńczym biegu po pełnię przejawionego i nieprzejawionego istnienia. Traktują o szczęściu i o poranieniach w tym biegu, mówią o potrzebie wytchnienia i o koniecznym dystansie do rzeczy oraz spraw tego świata. Niosą one ze sobą zarówno ciepły humor, jak i zadumę nad tym, co najważniejsze tak w samym życiu, jak i w wyrażającej je twórczości. Słowo tej poezji to nade wszystko: dar i zobowiązanie – a pragnie ono żyć z prawdy i piękna zarazem; komunikuje i jest sobą na swój własny poetycki sposób – stwierdził prof. Kazimierz Nowosielski, przewodniczący komisji.
 

Konkurs Literacki Miasta Gdańska im. Bolesława Faca ustanowiony na początku lat 90. XX wieku. Jego pomysłodawcą był gdański pisarz, został poeta i tłumacz Bolesław Antoni Fac, który po śmierci w 2000 r. stał się imiennym patronem konkursu.

Konkurs ogłaszany jest raz w roku. Swoim zakresem obejmuje poezję, prozę i esej. Tematyka zgłaszanych utworów może być dowolna. W konkursie uczestniczyć mogą zarówno członkowie literackich stowarzyszeń twórczych, jak i autorzy niezrzeszeni.

Nagrodą w konkursie jest sfinansowanie przez miasto wydania zwycięskiej pracy konkursowej.

 

Spotkanie z Anną Morawiec – laureatką Konkursu Literackiego Miasta Gdańska im Bolesława Faca

  • 3 listopada 2016 r., czwartek, godz.17.30
  • Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku – filia gdańska
  • ul. Mariacka 42
  • Gdańsk

Zobacz: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

 

herb województwa pomorskiego_logo instytucja kultury samorządu województwa pomorskiego
 

Szarlotka_okładka książki

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości