Aktualności

O spółce z o.o. bez tajemnic – seminarium dla przedsiębiorców

Fot. ©Depositphotos pressmaster
Fot. ©Depositphotos pressmaster

Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość" zaprasza startupowców, przedsiębiorców MŚP i wszystkich zainteresowanych do udziału w drugiej edycji seminarium poświęconego spółce z o. o. jako formie prawnej przedsiębiorstwa. Spotkanie odbędzie się 9 grudnia w Gdańsku, ponownie w siedzibie AIP Business Link Trójmiasto.

 

Na pierwsze seminarium Enterprise Europe Network zgłosiło się ponad 100 osób i choć spółka z o.o. to obecnie najpopularniejsza forma spółka Polsce i w Europie przedsiębiorcy wciąż szukają dostępu do informacji i wiedzy przekazywanych w przystępny sposób. Według danych GUS w 2015 roku w Polsce zarejestrowanych było ponad 380 tys. spółek z o.o. Obniżenie wymaganego kapitału zakładowego oraz uregulowania dotyczące odpowiedzialności wspólników zwiększyły zainteresowanie tą formą, zwłaszcza wśród przedsiębiorców planujących realizację dużych przedsięwzięć biznesowych.

Jak każda struktura ma zarówno wiele zalet, jak i wad. Zatem kiedy i dlaczego warto zakładać spółki z o.o.? Czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to rzeczywiście same korzyści? Jakie niebezpieczeństwa i trudności wiążą się z prowadzeniem spółki z o.o.? Na co powinien uważać każdy wspólnik i członek zarządu? Jaki ciężar finansowy wiąże się z prowadzeniem działalności gospodarczej w formie takiej spółki?

Podczas praktycznego seminarium „O spółce z o.o. bez tajemnic" omówione zostaną zagadnienia i „prawnicze nowinki". Przybliżone zostaną zmiany w prawie podatkowym i orzeczenia sądów związane z zakładaniem i prowadzeniem spółki. Prowadzące opowiedzą o zmianach w prawie mających znaczenie dla spółek poszukujących inwestorów. Zagadnienia nie są dobrane przypadkowo – poruszają kwestie, z którymi przedsiębiorcy borykają się na etapie zakładania i prowadzenia spółki z o.o.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu Enterprise Europe Network. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie i w spotkaniu jest bezpłatny.

Prowadzące:

Anna Kujaszewska – adwokat, absolwentka Prawa, Ekonomii oraz Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Uniwersytecie Gdańskim. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. reprezentowanie klientów w sprawach cywilnych, gospodarczych, ubezpieczeniowych, karnych, karnoskarbowych, administracyjnych, medycznych oraz rodzinnych. Specjalizuje się w prawie administracyjnym, cywilnym, handlowym oraz karny i jest autorką wielu publikacji. Prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, podmiotów leczniczych. Jest ekspertem merytorycznym Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość".

Joanna Kleina-Galińska – radca prawny, od 8 lat zajmuje się problematyką podatkową, doradzając zarówno przedsiębiorcom jak i osobom prywatnym. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie problemów podatkowych typowych dla podmiotów działających m.in. w branży produkcyjnej, dystrybucyjnej, deweloperskiej i transportowej. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku VAT oraz opodatkowania transakcji związanych z obrotem nieruchomościami. Prowadzi bieżącą obsługę prawną podmiotów gospodarczych.

Seminarium jest adresowane do startupowców, przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP i wszystkich zainteresowanych prawnymi aspektami prowadzenia przedsiębiorstwa.  

Szkolenie odbędzie się 9 grudnia (piątek) w Gdańsku, w AIP Business Link Trójmiasto, przy al. Grunwaldzka 472, Gdańsk, Olivia Business Center – Olivia Gate, wejście A, I piętro.

Informacje: tel. 796 704 730, e-mail pawel.gruszkowski@swp.gda.pl.

view szablon artykułu