Aktualności

O metropolii wiesz wszystko? Sprawdź się w konkursie i wygraj nawet siedem tysięcy złotych

Nabrzeże w Gdyni
Nabrzeże w Gdyni. Fot. pomorskie.travel

Wielki Test Wiedzy o Metropolii odbędzie się 1 grudnia 2018 r. na Politechnice Gdańskiej. Pytania będą dotyczyć obszaru metropolitalnego Pomorza, najważniejszych faktów, historii, teraźniejszości i przyszłości. Za pierwsze miejsce można wygrać 7 tys. zł, za drugie 3 tys. zł, a trzecie to tysiąc zł. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 30 listopada.

 

Konkurs organizuje „Gazeta Wyborcza Trójmiasto" w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, Politechniką Gdańską, Gdańskimi Autobusami i Tramwajami oraz Grupą GPEC.

 

Rowery metropolitalne, szkoły i gospodarka

Gdzie w tym roku otwarto pierwszą w Polsce szkołę metropolitalną? Jak duża będzie flota Roweru Metropolitalnego MEVO? Gdzie odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych? Tego typu pytań możemy spodziewać się w Wielkim Teście Wiedzy o Metropolii. W konkursie trzeba będzie odpowiedzieć na 60 pytań, które zostaną podzielone na kategorie: demografia i geografia, historia, polityka, ciekawostki, kultura i rozrywka, turystka i atrakcje, sport i rekreacja, transport i mobilność, nauka oraz gospodarka.

Udział w Wielkim Teście może wziąć każdy, bez ograniczeń wiekowych, przy czym zgłoszeń osób poniżej 16 roku życia może dokonać wyłącznie ich opiekun prawny. Rejestracja w konkursie jest bezpłatna, a maksymalna liczba uczestników wynosi 300 osób. Zwycięzca otrzyma 7000 zł, zdobywca drugiego miejsca 3000 zł, zaś osoba, która zajmie trzecie miejsce 1000 zł. Udział jest bezpłatny.

Zobacz: link do rejestracji w Wielkim Teście Wiedzy o Metropolii.

 

Wielki Test Wiedzy o Metropolii

  • 1 grudnia 2018 r., sobota, godz. 10.30.-15.00
  • Politechnika Gdańska
  • ul. Narutowicza 11/12
  • Gdańsk
view szablon artykułu

Archiwum wiadomości