Aktualności

Numizmatyka III Rzeczypospolitej

$image_alt
Fot. mat. prasowe Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

W Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku od 13 czerwca do 20 września 2015 r. będzie można obejrzeć wystawę „Numizmatyka III Rzeczypospolitej. Monety obiegowe". Prezentowane będą monety bite od 1990 do 2014 r. – obiegowe, używane na co dzień, a także okolicznościowe niewykonane z metali szlachetnych, które można nazwać monetami kolekcjonerskimi powszechnego użytku.

Monety, mimo niewątpliwej wartości kolekcjonerskiej, można nabyć w placówkach Narodowego Banku Polskiego po cenie nominalnej, w przeciwieństwie do monet wykonanych ze srebra czy złota.

Wśród monet zaprezentowanych na wystawie – tych powstałych przed denominacją (1990-1994) oraz po 1995 r. zdecydowaną większość stanowią monety okolicznościowe o nominale 2 złotych wybite ze stopu Nordic Gold, cieszące się wśród kolekcjonerów niesłabnącym zainteresowaniem.

Wystawa „Numizmatyka III Rzeczypospolitej. Monety obiegowe" to już druga z cyklu zaplanowanych na 2015 r. ekspozycji, na których podziwiać będzie można zbiory Gabinetu Numizmatycznego Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Komisarzem wystawy, autorem katalogu oraz scenariusza jest Katarzyna Pągowska – adiunkt w Dziale Historyczno-Artystycznym.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Numizmatyka III Rzeczypospolitej. Monety obiegowe. Wystawa ze zbiorów Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku oraz kolekcji prywatnych

  • wernisaż: 13 czerwca 2015 r., sobota, godz. 12.00
  • wystawa czynna do 20 września 2015 r.

Muzeum Pomorza Środkowego, Zamek Książąt Pomorskich
ul. Dominikańska 5
Słupsk

Więcej: Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opr. BMG

 

 

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości