Aktualności

Nowy radny województwa pomorskiego. Czym będzie się zajmować w trakcie kadencji?

Aleksander Kozicki
Aleksander Kozicki. Fot. Aleksandra Chalińska

Podczas sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która odbyła się 27 maja 2019 r., ślubowanie złożył Aleksander Kozicki. Został członkiem klubu radnych PiS.

 

Aleksander Kozicki zajął miejsce po ustępującej Aleksandrze Jankowskiej, która zrezygnowała z mandatu w sejmiku województwa pomorskiego, gdy objęła stanowisko wiceprezesa zarządu ds. handlu i komunikacji w spółce Lotos Oil.

 

„Gospodarka morska to ogromne wyzwanie"

Radny Kozicki pracować będzie w Komisji Budżetu i Finansów, Komisji Współpracy Międzyregionalnej i Zagranicznej, a także doraźnej Komisji do spraw Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

– Objąłem swoje obowiązki w trakcie kadencji, w związku z tym będę kontynuował prace Aleksandry Jankowskiej, przede wszystkim w komisji budżetowej – zapowiada radny Kozicki. – Ponieważ zdecydowaną większość swojego życia zawodowego związałem z gospodarką morską, przez wiele lat pracowałem w Stoczni Gdynia, niezmiernie ważna będzie też moja praca w komisji doraźnej dotyczącej gospodarki morskiej. To temat na pewno nie na jedną kadencję i stanowić będzie dla mnie ogromne wyzwanie – dodaje.

 

Aleksander Kozicki (ur. 1971 r.)

  • historyk i politolog, doktor nauk humanistycznych,
  • specjalista z zakresu historii XX wieku oraz stosunków międzynarodowych i bezpieczeństwa narodowego,
  • kierownik Biura Oddziału Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność w Gdyni.
view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka