Aktualności

Nowy dyrektor Pomorskiego Centrum Traumatologii w Gdańsku

$image_alt

Zarząd Województwa Pomorskiego zdecydował o powołaniu Dariusza Kostrzewy na dyrektora Pomorskiego Centrum Traumatologii w Gdańsku. Nowy szef placówki obejmie stanowisko z początkiem maja.

Konkurs na dyrektora PCT był skutkiem dymisji złożonej przez Małgorzatę Bartoszewską-Dogan. Do konkursu przystąpiło dziewięcioro kandydatów. Po rozmowach kwalifikacyjnych Zarząd Województwa Pomorskiego 4 kwietnia 2013 r. jednogłośnie opowiedział się za wyborem Dariusza Kostrzewy.
 
Nowy (od maja 2013 r.) dyrektor Pomorskiego Centrum Traumatologii jest prezesem zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Malborku. W 2012 r. został uznany za Menedżera Roku w plebiscycie przeprowadzanym przez portal Rynek Zdrowia. Jest zarówno menedżerem, jak i lekarzem – w 1994 roku ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi (1997 r. – specjalizacja z medycyny lotniczej, 1999 r. – z chirurgii ogólnej). Później kształcił się z zarządzania firmą i zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej (2002 r.), w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. L. Koźmińskiego w Warszawie (2005 r.), na Uniwersytecie Gdańskim (2009 r.).
 
Od 2002 r. Dariusz Kostrzewa pełni funkcję radnego – najpierw powiatu malborskiego (do 2006 r.), obecnie miasta Malbork.
 
Prywatnie – żonaty (także z lekarką), ma dwoje dzieci. Aktywnie uprawia turystykę górską, wioślarstwo (smocze łodzie) i narciarstwo, interesuje się fotografią, słucha muzyki klasycznej, lubi malarstwo impresjonistyczne.
 

Ludmiła Jezierska

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka