Aktualności

Muzyczne impresje Artura Sychowskiego

$image_alt
Fot. Edyta Rembała

Artur Sychowski jest utalentowanym kompozytorem młodego pokolenia, który swobodnie poruszania się między różnymi gatunkami muzyki. Jego koncert „Piano Impression" to unikalne połączenie autorskich kompozycji, improwizacji utworów klasycznych oraz improwizacji jazzowych. Wieczór z laureatem prestiżowanych konkursów fortepianowych w sopockiej kawiarni artystycznej Młody Byron, która znajduje się w Dworku Sierakowskich, 22 marca 2015 r., o godz. 19.00.

Artura Sychowski jest pianistą, kompozytorem i improwizatorem, który nie zamyka własnej twórczości w sztywnych ramach muzyki klasycznej. Wszechstronność oraz otwartość na różne źródła inspiracji pozwalają mu w zaskakujący sposób eksperymentować z dźwiękami fortepianu, pobudzając wyobraźnię oraz otwierając na sztukę duszę i umysł słuchacza.

Artur Sychowski grający _czarno-białe

Fot.Edyta Rembała

Ideą, która przyświeca twórczości artysty, jest impresja serca, czyli przekonanie, że prawdziwą muzykę tworzy się przede wszystkim w oparciu o intuicję oraz emocje. Instrument jest dla artysty całym spektrum barw i energii, stanowi przedłużenie jego umysłu i wyobraźni. Zarówno autorskie utwory, jak i kompozycje klasyczne i jazzowe wzbogaca o improwizacje, dzięki którym każdy koncert wzrasta do rangi unikalnego wydarzenia.

Pomimo młodego wieku, Sychowski posiada bogate doświadczenie koncertowe, zdobyte dzięki występom w różnych krajach, m.in.: we Włoszech, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Rosji, Serbii, Grecji i na Litwie. Jest również autorem muzyki do emitowanego w TVP Kultura filmu „Centrum Świętego Jana", do spektaklu teatralnego „Ożenek" oraz do projektu multimedialnego Interaktywny Bunkier w Ustce.– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 

Piano Impression –  koncert Artura Sychowskiego    

Plakat-koncert Artura Sychowskiego
  • 22 marca 2015 r., niedziela, godz. 19.00
  • Kawiarnia artystyczna Młody Byron – Dworek Sierakowskich
  • ul. Czyżewskiego 12
  • Sopot
  • bilety – 20 zł

Więcej na stronie Artura Sychowskiego oraz jego profilu na facebooku.

 
 
 
 

Opr. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości