Aktualności

Nowoczesne arcydzieła chóralne

$image_alt

W programie tego koncertu znajdą się utwory, które nieczęsto goszczą na trójmiejskich scenach muzycznych i potrafią zaskoczyć słuchacza swoją oryginalnością. W sobotę, 24 stycznia 2015 r., w Centrum św. Jana w Gdańsku, wystąpi Chór Kameralny 441 Hz pod dyrekcją Anny Wilczewskiej. Wstęp jest wolny.

Bedzie to premiera najnowszej płyty chóru: „Modern Choral Masterpieces". Nowatorski język muzyczny zostanie ukazany zarówno w kompozycjach religijnych, inspirowanych folklorem (polskim, japońskim), jak również zawierających elementy choreograficzne. Podczas koncertu słuchacze wieku we wspaniałym wnętrzu kościoła św. Jana będą mieli okazję zetknąć się z niezwykłą różnorodnością i bogactwem wokalnej muzyki XX i XXI.

Po koncercie będzie można kupić płytę CD „Modern Choral Masterpieces".

Chór Kameralny 441 Hz to gdański, prężnie działający zespół, którego wiodącym celem jest wykonawstwo i promowanie współczesnej muzyki wokalnej. Jest laureatem zarówno krajowych jak i międzynarodowych konkursów chóralnych.  Najnowszymi sukcesami zespołu są: Nagroda Grand Prix XIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej w Barczewie oraz nagrody specjalne: za najlepsze wykonanie kompozycji współczesnej oraz za najlepszą technikę wokalną.


Fot. materiały prasowe

 Założycielką oraz dyrygentem chóru jest Anna Wilczewska, pracownik Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureatka konkursów dyrygenckich i chóralnych, uhonorowana m.in. Nagrodą Sopockiej Muzy dla Młodych Twórców oraz medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Więcej informacji o zespole na stronie Chóru Kameralnego 441 Hz

Koncert Chóru Kameralnego 441 Hz

———————————————————————

 

Oprac. AK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

 

Archiwum wiadomości