Aktualności

Nowi dyrektorzy samorządowych szpitali

$image_alt

Komisja konkursowa powołana przez Zarząd Województwa Pomorskiego wybrała nowego dyrektora Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Został nim Tomasz Sławatyniec. W drugim konkursie – na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Psychiatrycznego ZOZ w Słupsku – najlepszy okazał się Krzysztof Sikorski.

Zarząd Województwa Pomorskiego zdecydował o formalnym powołaniu obu dyrektorów. Nowy szef szpitala w Gdyni obejmie stanowisko 12 sierpnia 2013 r., szpitala zaś w Słupsku – 1 sierpnia.
 
Tomasz Sławatyniec – nowy dyrektor Szpitala Morskiego w Gdyni – jest lekarzem specjalistą w zakresie chorób płuc oraz pediatrą. Ukończył w 1982 r. Akademię Medyczną w Warszawie. Później ukończył kierunek zarządzanie i marketing w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz studia MBA na tej samej uczelni. Pracował w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, następnie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Ciechanowie. W latach 1991-1999 był dyrektorem naczelnym Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym, gdzie kierował personelem liczącym ponad 500 osób. Później związał się z koncernami farmaceutycznymi. Był dyrektorem zarządzającym na Polskę i kraje nadbałtyckie w firmie Bristol Myers Squibb, a następnie w latach 2004-2012 dyrektorem ds. korporacyjnych firmy Roche Polska sp. z o.o., gdzie odpowiadał m.in. za przygotowanie strategii refundacyjnej dla leków wprowadzanych na rynek polski czy też negocjacje poziomu finansowania leków w terapeutycznych programach zdrowotnych (lekowych) oraz katalogu chemioterapii na poziomie centrali NFZ i oddziałów wojewódzkich.
 
Krzysztof Sikorski – nowy dyrektor placówki w Słupsku – ukończył ekonomię oraz marketing i zarządzanie na Uniwersytecie Szczecińskim. Od marca 2013 r. pełnił obowiązki dyrektora słupskiego szpitala, a wcześniej pracował jako starszy specjalista ds. inwestycji tego szpitala. W latach 2011-2012 był wiceprezydentem Słupska odpowiedzialnym m.in. za sprawy zdrowia i spraw społecznych, oświaty, kultury i sportu. Wcześniej związany zawodowo z Pocztą Polską.


Małgorzata Pisarewicz

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka