Aktualności

Nowe tereny dla Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

$image_alt
Fot. mat. prasowe Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Tereny, które mają zostać włączone do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, obejmują północno-zachodnią część miasta oraz południowo-wschodnią część gminy Kosakowo i wchodzą w obręb Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo.

Lokalizacja, która stanowi bezpośrednie zaplecze Portu Gdynia i jest elementem Doliny Logistycznej, sprawia, że włączenie jej do PSSE stanie się kluczowe dla wspólnego rozwoju.Uchwałę przyjęli radni Gdyni na sesji 22 czerwca 2016 r. Potencjałem lotniska jest jego położenie. Zarówno sąsiedztwo Portu Gdynia i Doliny Logistycznej, której założenia to: rozwój gospodarki, transportu, gospodarowanie gruntami i rozwój przestrzenny, doskonale spełniają kryteria Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To wszystko składa się na wzmocnienie konkurencyjności, wzmacnianie wspólnych działań, a także wspieranie lokalnych i zachęcanie do inwestowania nowych przedsiębiorców.

Na obszarze podstrefy Doliny Logistycznej, stanowiącej 20 proc. wygraniczonego terenu działań, funkcjonuje blisko 1000 przedsiębiorstw, a 20 proc. z nich prowadzi działalność w branży transport – spedycja – logistyka. Najwięcej znajduje się przy ulicach: Wiśniewskiego, Hutniczej, Kwiatkowskiego i Polskiej. Te tereny mają skomplikowany układ własności, co oznacza utrudnione zadanie w przypadku inwestycji i wspólnego rozwoju. Włączenie niezagospodarowanych nieruchomości, które mają wysoki potencjał rozwojowy i inwestycyjny do obszaru Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, daje szansę poszerzenia ofert biznesowych.

W sumie, do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zostanie włączonych 13 działek, położonych zarówno na terenie Lotniska Gdynia-Kosakowo, jak i dzielnic: Chylonia i Cisowa.

WięcejPomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

 

 

view szablon artykułu