Aktualności

Nowe patio dla pacjentów i stołówka dla pracowników szpitala w Wejherowie. Wszystko dzięki wolontariuszom

Patio i stołówka w Wejherowie
Patio i stołówka w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. Fot. mat. szpitala

Pacjenci Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie będą mogli spędzać czas na zielonym patio, a pracownicy skorzystają z nowoczesnej i wygodnej stołówki. Fundusze na remonty zdobyli wolontariusze placówki. Uroczyste otwarcie obu miejsc odbyło się 6 czerwca o godz. 10.00.

 

Prace remontowe i porządkowe trwały kilka miesięcy.

 

Miejsca przyjazne i przytulne

Patio jeszcze kilka miesięcy temu było zaniedbane i niewykorzystane. Podobnie stołówka, z której korzystać będzie personel sprzątający w szpitalu. Wolontariusze wejherowskiej placówki postanowili to zmienić. Sami wykonali projekty i zaangażowali się zdobycie niezbędnych funduszy na ten cel. Materiały budowlane oraz meble przekazali sponsorzy, natomiast prace remontowe wykonano dzięki środkom szpitala.

Patio o łącznej powierzchni 190 m.kw. wyłożono kostką brukową, zasadzono ozdobną zieleń, a także ustawiono ławki. W pomieszczeniu socjalnym wykonano po gruntownym remoncie powstała stołówka z aneksem kuchennym oraz łazienka z prysznicem. Położono nowe instalacje, wymieniona została armatura sanitarną. Dzięki obrazkom na ścianach miejsce to stało się bardziej przytulne.

 

Wolontariat w szpitalu w Wejherowie działa od października 2015 r. dzięki dyrektor ds. pielęgniarstwa Beacie Wieczorek-Wójcik oraz Urszuli Czacharowskiej, koordynator wolontariatu. Placówka przystąpiła do programu zainicjowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Wolontariusze pomagają personelowi medycznemu w codziennej opiece nad chorymi. Swoją pracą przyczyniają się przede wszystkim do poprawy jakości opieki nad pacjentem. Wśród wolontariuszy są: uczniowie, studenci, zwykli ludzie, którzy chcą pomóc przebywającym w szpitalu pacjentom.

 

view szablon artykułu