Aktualności

Nowe auta dla hospicjum

$image_alt
Fot. Sławomir Lewandowski

Domowe hospicjum dla dzieci, prowadzone przez Fundację Pomorze Dzieciom, otrzymało dziś wyjątkowy dar – 6 nowych samochodów marki Ford ufundowała dla niego firma firma ETL Gruppe. W imieniu marszałka województwa pomorskiego w spotkaniu uczestniczył pełnomocnik marszałka ds. organizacji pozarządowych, Andrzej Kowalczys.

Fot.: Sławomir Lewandowski

29 listopada na stadionie PGE ARENA w Gdańsku przedstawiciele Fundacji osobiście odebrali kluczyki do samochodów od Franza Josefa Wernze, właściciela firmy ETL i większościowego udziałowca Lechii Gdańsk. Jednocześnie uroczystość była okazją do zaprezentowania rozpoczętej współpracy Fundacji z Klubem Lechia Gdańsk.
 
Fundacja Pomorze Dzieciom powstała, aby zapewnić kompleksowe wsparcie śmiertelnie chorym dzieciom i ich rodzinom. Jednym z przedmiotów jej działalności jest prowadzenie domowego hospicjum dla dzieci, które dojeżdża do podopiecznych w promieniu 100 km od Gdańska. Przekazane auta umożliwią zespołowi medycznemu dotarcie do wszystkich potrzebujących.

Fot.: Sławomir Lewandowski

- Hospicjum to instytucja niesamowicie istotna w systemie opieki zdrowotnej naszego regionu. Praca w nim to wyzwanie, które wymaga niezwykłej odwagi i cierpliwości – mówił pełnomocnik marszałka Andrzej Kowalczys. - Bardzo istotne jest to, że osoby zaangażowane w działalność hospicjum – pracownicy i wolontariusze – wkładają w tę pracę mnóstwo swojego serca, które jest potrzebne jego podopiecznym.

 


 

Fot.: Sławomir Lewandowski

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka