Aktualności

Nowa firma w podstrefie Lębork w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Podstrefa Lębork Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
Podstrefa Lębork w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Fot. mat. prasowe Słupskiej SSE

Alu-System z Bydgoszczy to czwarty podmiot gospodarczy planujący działalność w podstrefie Lębork w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Na początku grudnia 2016 r. właściciel firmy Piotr Kałużny odebrał zezwolenie na prowadzenie działalności w strefie z rąk Mirosława Kamińskiego, prezesa PAAR SA oraz burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka.

 

Podstrefa Lębork w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zlokalizowana jest w dzielnicy Lębork Wschód. Miasto uzbroiło teren w wodociąg i kanalizację oraz wybudowało ulicę Wileńską z oświetleniem. Teren posiada kompletną infrastrukturę do prowadzenia różnorodnej działalności. Z ośmiu działek o łącznej powierzchni 18,80 ha przedsiębiorcy wykupili już połowę.

W kwietniu 2016 r. zezwolenia na działalność w Strefie odebrali przedstawiciele firm AJ Food \sSp. z o.o (logistyka), Grupa Sportex s.c. i PPH AMG sp. z o.o. (produkcja). Alu-System produkuje stolarkę aluminiową. Firma przygotowuje się aktualnie do produkcji hal stalowych i namiotowych. Tę działalność chce uruchomić właśnie w Lęborku. Na początek przedsiębiorca planuje wybudowanie hali magazynowej o powierzchni 3 tys. metrów kwadratowych, w dalszej kolejności – postawienie hali produkcyjnej. W pierwszym etapie w zakładzie pracę znajdzie ok. 10 osób, docelowo ma ich być ok. 50 (spawacze, ślusarze, szwaczki, kadra inżynierska).

Zobacz: Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna

view szablon artykułu