Aktualności

Nowa atrakcja dla najmłodszych. Na gdańskim lotnisku spotkają Rodzinę Treflików

Plac zabaw w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku
Plac zabaw w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Fot. mat. prasowe

Elektroniczne gry oraz manualne zabawy. Do tego statek Treflików i kącik filmowy. Najmłodsi pasażerowie gdańskiego lotniska już nie będą się nudzić czekając na samolot.

 

Placu zabaw w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku został otwarty 30 listopada 2018 r. Powstał dzięki współpracy z firmą Lagardere oraz Trefl.

 

Maluchy nie będą się nudzić

Plac zabaw znajduje się w tzw. strefie air-side, czyli za linią kontroli bezpieczeństwa. – Staramy się dbać o naszych pasażerów, zarówno tych starszych, jak i najmłodszych. Cieszymy się, że możemy udostępnić nowy element infrastruktury, dedykowany tym, którzy „latają od dziecka" – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji, takich jak elektroniczne gry czy bujane konie. Jest również filmowy kącik, gdzie można obejrzeć bajkę Rodzina Treflików. Jej bohaterów można też spotkać na statku Treflików. - Mam nadzieję, że będzie to miejsce, w którym dzieci nie będą się nudzić, a lotniskowy plac zabaw będzie im się kojarzyć z początkiem fantastycznych przygód – dodał Kloskowski. Wszystko jest wyłożone specjalnym miękkim tworzywem, tak aby ewentualne upadki zawsze kończyły się szczęśliwym i miękkim lądowaniem.

 

Rodzina Treflików

To polska animacja utrzymana w konwencji musicalu. Jej reżyserem jest Marek Skrobecki, współtwórca oscarowego filmu „Piotruś Pan". Głosów postaciom użyczają między innymi aktorzy Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. W animacji duży nacisk położono na treści edukacyjne i promowanie takich wartości, jak tolerancja, szacunek i przyjaźń. 

view szablon artykułu