Aktualności

Nordea w Gdyni zwiększa zatrudnienie

Nordea i nowa siedziba w Gdyni
Fot. mat. prasowe Grupy Nordea

Gdyńska Nordea ogłosiła plany rozwoju i przeprowadzki do nowego biura, które pomieści powiększony zespół. W firmie pracuje ponad 350 specjalistów, którzy dostarczają zaawansowane rozwiązania z zakresu IT, związane ze wsparciem procesów jednostek biznesowych skandynawskiej Grupy Nordea. Do końca 2016 r. zostanie zwiększone zatrudnienie o ok. 100 osób, a kolejne rekrutacje przewidywane są w 2017 r.

 

– Z biura w Gdyni wspieramy Grupę Nordea w tworzeniu nowoczesnych usług finansowych dla jej klientów w Skandynawii. Ponieważ polscy specjaliści wypracowali sobie dobrą markę, rozwijamy się bardzo dynamicznie i dlatego poszukiwaliśmy miejsca, które zapewniłoby nam możliwość dalszego wzrostu – komentuje plany firmy Monika Płocke, dyrektor zarządzająca Pionu IT Nordea.

W związku z planami rozwojowymi, Nordea wynajęła blisko 10 tys. mkw. powierzchni biurowej. Pracownicy zajmą 9,6 tys. mkw. w dwóch budynkach gdyńskiego kompleksu Tensor. Przeprowadzka z obecnej siedziby będzie podzielona na kilka etapów i zakończy się na początku 2018 r.

Nordea Bank AB Oddział w Polsce wchodzi w skład największej skandynawskiej grupy finansowej Nordea. Na polskim rynku działa od 2010 r. Obecnie zatrudnia 1000 osób w Łodzi, Gdańsku i Gdyni. W Łodzi znajduje się centrum operacyjne, które świadczy usługi dla oddziałów i jednostek biznesowych Nordea w Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii, natomiast w Trójmieście działają jednostki odpowiedzialne za IT. 

view szablon artykułu