Aktualności

Noc Świętojańska w Gdańsku

$image_alt
Maciej Maleńczuk, fot. mat. prasowe UM Gdańsk

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury otwiera sezon imprez plenerowych na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku. Imprezą inauguracyjną będzie Noc Świętojańska, 19 czerwca 2015 r., najkrótsza noc w roku. Noc Kupały – święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości będzie huczna, energetyczna i skoczna. A dzięki temu, iż artyści „zabiorą" uczestników w zróżnicowaną przestrzeń swej muzycznej twórczości, każdy znajdzie coś dla siebie.

Ania Rusowicz, fot. mat. prasowe UM Gdańsk Ania Rusowicz
Fot. mat. prasowe UM Gdańsk

 Andrzej Smolik
 Fot. mat. prasowe

 Funkloopy
 ​Fot. mat. prasowe UM Gdańsk


 

Na scenie głównie wystąpią: Funkloopy – trójmiejski zespół muzyczny, którego członkowie zarówno w niecodzienny, jak i niepowtarzalny sposób, łączą rytmy funku, hiphopowego wokalu i rocka.

Następnie na scenie pojawi się Ania Rusowicz, która przeniesie słuchaczy do lat 60. i 70. XX w. Ania komponuje i pisze teksty piosenek, które zapadają w pamięć już po pierwszym odsłuchaniu. Na scenie nie zabraknie utworów upamiętniających twórczość Ady Rusowicz – mamy Ani oraz zupełnie nowych, całkowicie indywidualnych tekstów artystki.

Będzie też można posłuchać połączenie subtelnej elektroniki z przestrzennym, akustycznym brzmieniem niezwykle zaaranżowanej melodii w wykonaniu Andrzeja Smolika. Niekwestionowana gwiazda wśród polskich producentów muzycznych, produkował utwory i płyty dla takich artystów, jak: Krzysztof Krawczyk, Kasia Nosowska, Robert Gawliński, Maryla Rodowicz czy Maria Peszek.

Gwiazdą tegorocznej edycji Nocy Świętojańskiej będzie Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing. Wokalista, gitarzysta, a zarazem poeta i osobowość telewizyjna, zagra ze swoim zespołem na plenerowej scenie głównej.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Noc Świętojańska
19 czerwca 2015 r., piątek, godz. 18.00
plac Zebrań Ludowych
Gdańsk

Bilety, w cenie 7 zł, można nabyć w budynku Sceny Muzycznej w Gdańsku przy ul. Powstańców Warszawskich 25, na placu Zebrań Ludowych oraz za pośrednictwem portalu Bilety 24.

Organizator: Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury

Więcej:

 

 

Opr. BMG

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności