Aktualności

Niezwykły prezent z okazji Dnia Kobiet. Bezpłatne warsztaty i spotkania dla pań szukających pracy [MARZEC NA OBCASACH]

Marzec na Obcasach w Gdańsku. Fot. Aleksandra Chalińska
Marzec na Obcasach w Gdańsku. Fot. Aleksandra Chalińska

W 18 miastach Pomorza zaczęły się zajęcia dla kobiet, które chcą znaleźć nową pracę lub zmienić dotychczasową na lepszą. Panie przygotowują się do rozmowy kwalifikacyjnej, planują biznes i tworzą swój wizerunek zawodowy. W Gdańsku, 7 marca 2019 r. wzięły udział w warsztatach zdrowego odżywania, które prowadziła wykwalifikowana psychodietetyczką.

 

Akcja Marzec na Obcasach trwa cały miesiąc. Organizuje ją Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku we współpracy z powiatowymi urzędami pracy.

 

Impuls do zmian

Podczas marcowych spotkań zostaną podjęte tematy związane z rozwojem zawodowym, wizerunkiem, kompetencjami, motywacją i emocjami. Na spotkaniu w Gdańsku było 40 kobiet, które rozmawiały o zdrowym stylu życia i własnych doświadczeniach związanych z dobrą dietą. Panie porównywały skład popularnych produktów oraz dowiedziały się, jakie cukry wybierać, by były jeść zdrowo. Opowiadały o swoich nawykach żywieniowych i ich wpływie na zdrowie i samopoczucie. Warsztaty miały też na celu budowanie w kobietach pewności siebie.

– Co roku przygotowujemy z myślą o mieszkankach Pomorza wiele atrakcyjnych bezpłatnych warsztatów rozwojowych, spotkań motywacyjnych oraz dyskusji z ekspertami – mówi Katarzyna Żmudzińska, wicedyrektor ds. rynku pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. – Z każdą edycją Marca na Obcasach rośnie liczba zainteresowanych udziałem w warsztatach i wykładach. W zeszłym roku z oferty skorzystało aż 1265 pań, dla których przeprowadzono 78 warsztatów. Chcemy, by kobiety były chętne do pracy i miały kompetencje na wysokim poziomie – dodaje Żmudzińska.

Na warsztatach w Gdańsku był też obecny wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski, który złożył paniom najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet i wręczył symboliczne kwiaty. – Życzę paniom, by zawsze miały energię i chęci do pracy – mówił na spotkaniu Ryszard Świlski. – Cieszę się, że korzystają panie z bezpłatnego wsparcia na rynku pracy, jakie daje samorząd. To ważne, by cały czas się kształcić i poszerzać horyzonty. Niestety, kobiety stanowią większość wśród osób bezrobotnych w województwie pomorskim, ale mam nadzieję, że dzięki takim inicjatywom, sytuacja się zmieni – podkreślił Świlski.

Cały czas trwają zapisy na warsztaty w 18 lokalizacjach województwa. Program i linki do zapisów są dostępne na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

view szablon artykułu

Aktualności

Odwiedź te strony

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku

EURES Polska   Sieć Europejskich Ofert Pracy

Centralna Baza Ofert Pracy

Kursy i szkolenia EFS

Szkolenia dla osób bezrobotnych

Fundusze europejskie

Wortal Publicznych Służb Zatrudnienia  ogłoszenia, wyszukiwarka urzędów pracy, jak starać się o dofinasowanie szkoleń, studiów, jak założyć własną działalność gospodarczą i wnioskować o wsparcie z UE, porady prawne

Instytut Miasta  firma doradcza i szkoleniowa, realizująca programy rozwojowe dla kobiet, prowadząca w Trójmieście warsztaty otwarte i sesje coachingowe

Fundacja Centrum Promocji Kobiet  testy oraz bezpłatne szkolenia internetowe

19 524   nr tel. Zielonej Linii – oferty pracy, szkolenia i wsparcie urzędów pracy, informacje o dofinasowaniu, zakładaniu własnej działalności gospodarczej