Aktualności

Niezwykle zdrowa i smaczna żurawina ma swoje święto. IV Festiwal Żurawiny w Dobrogoszczy

Żurawina na krzaku
Fot. ©Depositphotos/Ruslan

Impreza zaczyna się 9 września 2017 r. rajdem rowerowym. Będzie też okazja do zbierania żurawiny i smakowania regionalnych dań.

 

Zobacz, dlaczego warto wybrać się nad jezioro Dobrogoszcz w ten weekend.

 

Live cooking, konkursy i biesiada

Podczas IV Festiwalu Żurawiny weźmiemy udział nie tylko w degustacjach potraw i napojów (w tym piwa) z żurawiny, ale profesjonalni kucharze przygotowali także pokazy gotowania na żywo. Prowadzić je będą specjaliści ze Starego Browaru Kościerzyna, Stowarzyszenia Kucharzy Polskich oraz dziennikarz radiowy Michał Turek. Będzie można wziąć udział w konkursie na najlepsze danie z żurawiną.

Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci oraz możliwości zwiedzenia, m.in. browaru w Kościerzynie czy muzeum w Będominie. Na towarzyszącym festiwalowi jarmarku kupimy oryginalne dania kuchni kaszubskiej oraz wyroby twórczości ludowej. W sobotę wieczorem odbędzie się zabawa przy muzyce i ognisku dla wszystkich, a w niedzielę wystąpi kabaret Sąsiadki aparatki.

 

Żurawinowa pętla rowerowa

Co roku przy okazji Festiwalu Żurawiny organizowany jest rajd rowerowy szlakiem żurawiny kaszubskiej. Łączny dystans dwudniowego przejazdu to około 110 km, ale można uczestniczyć tylko w jednym dniu wycieczki. Pierwszego dnia uczestnicy rajdu pokonają trasę długości 80 km, która wystartuje z Kościerzyny o godz. 8.00, a skończy się w Zielenie zbieraniem żurawiny oraz ogniskiem z muzyką na żywo. Z kolei drugi dzień wyprawy będzie miał formę rodzinnej wycieczki rowerowej – rowerzyści odjadą o godz. 9.00 z rynku w Kościerzynie w kierunku Dobrogoszczy (trasa będzie liczyć około 25-30 km).

 

IV Festiwal Żurawiny

  • sobota-niedziela, 9-10 września 2017 r.
  • Jezioro w Dobrogoszczy

Zobacz: rajd rowerowy szlakiem kaszubskiej żurawiny 2017

 

view szablon artykułu