Aktualności

Nieobowiązkowe, ale bardzo przydatne. Odblaskowe kamizelki czekają na pomorskich kierowców

Fot. źródło facebook.com/PORDaktualnosci
Fot. źródło facebook.com/PORDaktualnosci

„Kamizelka w aucie" to kolejna akcja, dzięki której na pomorskich drogach będzie bezpieczniej. Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku wraz z pomorską Policją rozdaje kierowcom kamizelki odblaskowe. Akcja ruszyła we wtorek, 9 kwietnia w Gdańsku.

 

W kolejnych dniach akcja będzie kontynuowana w:  Sztumie (10 kwietnia), Pruszczu Gdańskim(11 kwietnia) i Nowym Dworze Gdańskim (12 kwietnia).

 

Widoczny znaczy bezpieczny

Odblaskowa kamizelka nie jest w Polsce obowiązkowym wyposażeniem pojazdów. Warto jednak taki odblaskowy strój w samochodzie posiadać. – Kamizelka jest bardzo ważna. Dzięki niej jesteśmy widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, podczas opuszczenia pojazdu np. w razie awarii. Pamiętajmy - widoczni znaczy bezpieczni – mówi Roman Nowak, Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku. Pierwsza akcja miała miejsce w Gdańsku 9 kwietnia. –  Kolejne kamizelki rozdawać będziemy 10 kwietnia w Sztumie w okolicy Urzędu Miasta i Gminy – dodaje. Dzień później, 11 kwietnia kamizelki otrzymają kierowcy z Pruszcza Gdańskiego, a 12 kwietnia z Nowego Dworu Gdańskiego. Wszystkie akcje odbywać się będą w godzinach 10.00-12.00.

 

Kolejna akcja PORD

Akcja rozdawania kierowcom kamizelek odblaskowych to kolejna akcja organizowana wspólnie przez Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku i pomorską Policję, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.  W 2018 roku pomorscy kierowcy otrzymali 500 apteczek. Z kolei w styczniu 2019 roku na ulicach miast pieszym rozdane zostały odblaskowe gadżety. – Te wszystkie akcje mają jeden podstawowy mianownik. Chcemy zwrócić uwagę wszystkich, pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu na kwestie związane z bezpieczeństwem. Oraz że takie, pozornie niewielkie przedmioty, jak odblask czy apteczka mogą uratować życie – podsumowuje dyrektor Nowak.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości