Aktualności

Niemiecki koncern ThyssenKrupp otworzył centrum w Gdańsku

$image_alt
Fot. Sławomir Lewandowski

Niemiecki koncern ThyssenKrupp otworzył w Gdańsku Globalne Centrum Usług Wspólnych. Oficjalne ogłoszenie inwestycji - największego projektu obsługiwanego przez Invest in Pomerania - odbyło się podczas piątkowej konferencji prasowej ThyssenKrupp Group Services Gdańsk oraz Agencji Rozwoju Pomorza S.A. i Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).

W wydarzeniu wziął udział członek zarządu województwa pomorskiego Ryszard Świlski.

Globalne Centrum Usług Wspólnych w Gdańsku już rozpoczęło rekrutację – na zatrudnienie może liczyć nawet 700 osób. W centrum planowana jest obsługa korporacyjnych procesów biznesowych obejmujących finanse i rachunkowość, administrację, procesy HR, naliczanie wynagrodzeń oraz zarządzanie nieruchomościami.

Lars Hölzer, dyrektor Globalnych Usług Wspólnych w ThyssenKrupp, powiedział, że to przede wszystkim dobrze rozwinięte środowisko usług biznesowych, wykształcona kadra ze znajomością języków obcych oraz dynamiczny wzrost gospodarczy i dogodne położenie geograficzne zdecydowały o wyborze Gdańska na siedzibę firmy.

- Inwestycja firmy ThyssenKrupp, to dla nas duże wyróżnienie. To największe centrum usług wspólnych na Pomorzu oraz jednocześnie największy projekt inwestycyjny dotychczas obsługiwany przez Invest in Pomerania. Dzięki takim inwestorom jak ThyssenKrupp, pomorski rynek pracy jest coraz bardziej zróżnicowany i bogaty w oferty, szczególnie dla osób młodych – mówił wicemarszałek Ryszard Świlski. 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka